Служебният премиер Димитър Главчев разпореди да бъдат предприети незабавни мерки, гарантиращи безпроблемното преминаване на границата при Русе, съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет. Необходима е реорганизация на движението, за да се избегнат затруднения за трафика и да се прилагат правилата на Шенген.
По повод сигналите сигналите за проблем при свободното преминаване през Дунав мост премиерът е разговарял с вътрешния министър Атанас Илков, с регионалнлия Виолета Коритарова и с транспортния Красимира Стоянова, както и с директора на Агенция "Митници" Георги Димов и с областния управител на Русе Драгомир Драганов.
Междувременно стана ясно, че на 8 януари т.г. ще бъде подновен ремонтът на Дунав мост. Предвижда се 413 м от лентата в посока към Румъния в естакадния участък на съоръжението да бъдат временно затворени за строително-монтажни дейности.
Вицепрезидентът Илияна Йотова присъства на тържествен концерт във френския град Грас по случай 145-ата годишнина от установяването на дипломатически отношения между България и Франция, съобщиха от прессекретариата на държавния глава. Концертът беше..
Бившият лидер на Българската социалистическа партия Корнелия Нинова учреди своя партия с името "Непокорна България". Целта е формацията да бъде алтернатива на управляващия модел. " Не можем да се примирим с управлението на мафията, прегрупирането на..
Председателят на Европейския съвет Антонио Коща ще бъде на тридневно посещение в България от 27 до 29 април. Програмата му включва срещи с президента Румен Радев и с премиера Росен Желязков. Очаква се също гостът да посети предприятия в областта на..
По повод заявеното от държавния глава Румен Радев намерение да сезира Конституционния съд вицепрезидентът Илияна Йотова заяви пред журналисти, че по..
България продължава да подкрепя усилията на Украйна за установяване на справедлив и траен мир, заяви министър-председателят Росен Желязков на среща с..