Движението за права и свободи ще отпразнува днес в столичен хотел 35 години от създаването си по инициатива на крилото около нейния основател Ахмед Доган. По повод годишнината лидерите на разцепилата се партия отправиха приветствия.
"Д-р Ахмед Доган и изграденият от него български етнически модел, получил своето признание на международно ниво, дадоха ключов принос за поддържането на етническия мир в България, интеграцията със западните структури и изграждането на доверие сред западните партньори на страната", заявява лидерът на "Алианс за права и свободи" Джевдет Чакъров. Той добавя, че годишнината е повод да се отдаде заслужено признание на всички, които с "устрем, смелост и отдаденост" през годините са положили основите и са развили партията.
"Аз поех мисията никога да не бъдете втора класа и ви го обещавам – никога да не бъдете втора класа, никога да не могат да ви вкарат в ъгъла на политиката", казва лидерът на "ДПС – Ново начало" Делян Пеевски. Той обявява, че задачата на ръководството на партията е да върне в България "нашите братя и сестри", които достойно изкарват прехраната си в чужбина, и да им осигури работни места, за да бъдат при своите семейства.България става все по-привлекателна за германския бизнес. Това заяви президентът Румен Радев на среща с ръководството на Федералната асоциация за икономическо развитие и външна търговия на Германия. Представителите на асоциацията са в България по..
Задействането на чл. 4 от Договора за НАТО не означава въвличане във война, заяви пред журналисти външният министър Георг Георгиев на форум в Благоевград. "Предстои да бъдат насрочени консултации съгласно чл. 4 на договора за НАТО. Не са много..
Президентът Румен Радев разговаря по телефона с емира на Катар шейх Тамим Бин Хамад ал-Тани. Държавният глава е подчертал значението на усилията в глобален план за противодействие на тероризма и е изразил безпокойството си от ескалацията на..
"Днес имаме новина и тя е, че "Лукойл" най-после е намерил купувач на рафинерията в Бургас. Разбираме го не през официално писмо на "Лукойл", а през..
Лидерът на най-голямата парламентарна партия ГЕРБ коментира срещата си с Доналд Тръмп-младши, предизвикала широк медиен отзвук у нас: "Частни срещи с..