Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът даде срок на партиите до 13 януари да се договорят за кабинет

Снимка: БТА

Президентът забави връчването на първия проучвателен мандат за съставяне на правителство на ГЕРБ до 13 януари. "Ще дам още малко време - няколко дни, с надеждата преговарящите да осъзнаят, че тяхната отговорност не е само пред собствените им избиратели и партии, а пред целия български народ. Призовавам политическите партии да спрат да си играят със съдбата на хората и с бъдещето на страната. Предоставих достатъчно време, за да могат да изпълнят своята отговорност. С лека ръка да задраскаш всичко и да хвърлиш страната в поредните предсрочни избори, при толкова висящи проблеми, това е тотална демонстрация на безотговорност", поясни държавният глава.

Преди Богоявленския водоствет на бойните знамена в София Румен Радев обяви, че парламентът трябва да приеме държавен бюджет за 2025 г. и в него трябва да бъде заложено увеличение на възнагражденията на военнослужещите.

На ритуала служебният премиер Димитър Главчев също изрази надежда, че ще има редовно правителство и че преди великденската си ваканция депутатите ще приемат бюджет на страната.

Влизаме като оптимисти в 2025 г., защото ще трябва да получим вече първите бойни самолети, първите бойни машини, корабите, заяви служебният министър на отбраната Атанас Запрянов.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Урсула фон дер Лайен, Страсбург, 10 септември 2025 г.

Новият курс на ЕС и мястото на България в него

Нов път пред Европейския съюз очерта председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен в ежегодната си реч за състоянието на Съюза пред евродепутатите в Страсбург преди дни. Вкратце – в основата на този нов път стои икономическата и военна..

публикувано на 15.09.25 в 10:45
Еди Рама

По съседски: Събития с балкански адрес

AI ще бори корупцията при обществените поръчки в Албания Албания стана първата страна в света, която назначи изкуствен интелект за министър, пише сайтът politico.eu. Виртуалният член на правителството се казва Диела, което означава "слънце"..

публикувано на 12.09.25 в 11:30
Кристин Лагард

Кристин Лагард: Присъединяването към еврозоната ще осигури на България стабилност

Присъединяването към еврозоната ще осигури на България стабилност като част от валутната зона. Това е основната задача на Европейската централна банка – да поддържа стабилност на цените в средносрочен план, което ще бъде от полза и за България,..

публикувано на 11.09.25 в 18:53