Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ДПС на Ахмед Доган решава дали да подкрепи правителство на ГЕРБ

Снимка: БТА

Възможността за съставяне на парламентарно мнозинство, което да излъчи редовно правителство, както и условията за подкрепа на бъдещ кабинет – това е било обсъдено на среща в Народното събрание между ръководството на парламентарната група на "Демокрация, права и свободи – ДПС" и представители на преговарящите сили за съставяне на кабинет ГЕРБ-СДС, "БСП – Обединена левица" и "Има такъв народ".

"Преговарящите екипи представиха своята визия за съвместно управление на страната. Ръководството на ПГ на ДПС-ДПС заяви готовност за участие в разговори за постигане на едно по-широко съгласие за реализацията на важни за страната приоритети, в това число и за разговори за подкрепа за съставяне на редовно правителство", пише в съобщение до медиите пресцентърът на ДПС-ДПС.

Предстои оперативният колективен орган на партията, приближена до Ахмед Доган, заедно с областните председатели да обсъди предоставения й вариант на споразумение за постигане на парламентарно мнозинство за изпълнение на управленска програма.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Новият италиански посланик връчи своите акредитивни писма

Зам.-министърът на външните работи Елена Шекерлетова прие акредитивните писма на новия посланик на Италия в София Марчело Апичела, съобщи Министерството на външните работи. По време на разговора бе изразено задоволство от дългогодишните..

публикувано на 15.04.25 в 16:00

Страната ни се отказва от продажбата на реакторите за АЕЦ "Белене"

Реакторите за нереализирания проект за втора българска АЕЦ – "Белене", няма да бъдат продавани. Това обяви пред журналисти вицепремиерът и председател на БСП Атанас Зафиров. Той посочи, че е провел разговори с партньорите в Съвета за съвместно..

публикувано на 15.04.25 в 15:27
Росен Желязков

Росен Желязков осъди руската ракетна атака срещу украинския град Суми на Цветница

" Дълбоко съм натъжен от новината за ужасяващата ракетна атака срещу центъра на град Суми на Цветница ", написа премиерът Росен Желязков в социалната мрежа Х. Министър-председателят заявява, че сърцето му е съпричастно към жертвите, техните..

публикувано на 13.04.25 в 16:43