Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БСП ще участва в правителство с ГЕРБ-СДС и “Има такъв народ”

Снимка: БТА

"БСП – Обединена левица" получи карт бланш да подпише споразумение за съставяне на национално отговорно правителство с ГЕРБ-СДС и "Има такъв народ", стана ясно след заседание на Националния съвет на БСП и последвало заседание на коалиционния съвет. Основен приоритет на бъдещото управление ще бъде качеството на живот на хората с фокус върху здравеопазването, образованието и развитието на пазара на труда.

Националният съвет утвърди и кандидатурите на Атанас Зафиров за вицепремиер, на Иван Иванов за министър на регионалното развитие и благоустройството, на Борислав Гуцанов за социален министър, на Манол Генов за министър на околната среда и водите и на Иван Пешев за министър на младежта и спорта.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Президентът е изразил безпокойство пред Катар за израелския удар срещу Доха

Президентът Румен Радев разговаря по телефона с емира на Катар шейх Тамим Бин Хамад ал-Тани. Държавният глава е подчертал значението на усилията в глобален план за противодействие на тероризма и е изразил безпокойството си от ескалацията на..

публикувано на 11.09.25 в 09:40

България изрази солидарност с Полша след нахлуването на руски дронове

"Нарушаването на въздушното пространство на суверенна Полша води до опасна ескалация на напрежение между Русия и НАТО", написа президентът Румен Радев в социалната мрежа "Екс". "Подобни действия подкопават и усилията за възстановяване на мира в..

публикувано на 11.09.25 в 09:32

Мисия на Международния валутен фонд идва в България

Мисия на Международния валутен фонд ще посети България като част от ежегодния преглед на българската икономика, съобщи фондът в прессъобщение. Екипът на организацията, ръководен от Фабиан Борнхорст, ще посети София в периода 10-23 септември 2025..

публикувано на 09.09.25 в 17:35