Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българският литературен кръжок във Виена обсъжда римуваното творчество

Снимка: Български литературен кръжок във Виена

Българският литературен кръжок във Виена, Австрия, организира сбирка днес, която ще бъде посветена на римуваното творчество. Това съобщиха Елисавета Григорова и Рами Спасов от екипа на кръжока за БТА. Срещата е от 19:00 часа на адрес: Kühnplatz 7.
"Ще се радваме на присъствието и участието на всички способни стихоплетци, които познаваме и обичаме, както и на опълчващите се на правилата и темите прозаици!", приканват от Българския литературен кръжок. "За едно гръмко начало на новата творческа година ви предлагаме да оставим белия стих в заснежения отминал декември и да "отприщим" римите, бушуващи в нас", добавят Елисавета Григорова и Рами Спасов.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Три събития, свързани с България, в словашката столица

В Братислава ще се състоят няколко интересни събития, свързани с България и българската култура, насрочени за 11 октомври. "Надяваме се информацията да бъде полезна за всички, които биха искали да се потопят в българската култура и изкуство през..

публикувано на 08.10.25 в 17:23

Българи в Молдова изразиха съчувствие за бедствието, сполетяло страната ни

Българската община в Република Молдова показа съпричастност към тежката обстановка в страната ни, предизвикана от наводнения, взели четири човешки жертви. “Скъпи братя и сестри от България, С дълбока болка и съчувствие споделяме вашата скръб..

публикувано на 07.10.25 в 16:49
Снимка: Българското културно сдружение „Пенчо Славейков“ в Лайпциг, архив

В Лайпциг подготвят "Българска събота"

"Българска събота" ще има в Лайпциг на 25 октомври 2025 г. Организаторите от Българското културно сдружение "Пенчо Славейков" съобщиха, че събитието ще се състои на адрес Lindenauer Markt 13, 04177 Leipzig. Те посочват, че това ще е един ден,..

публикувано на 06.10.25 в 19:25