Парламентарната група "Демокрация, права и свободи - ДПС" ще подкрепи правителство на ГЕРБ-СДС, "БСП - Обединена левица" и "Има такъв народ" при гласуването му в Народното събрание като част от формирането на парламентарно мнозинство.
Часове преди връчването на първия парламентарен мандат за съставяне на правителство съгласие за коалицията беше постигнато на финалната среща в парламента между парламентарната група на "Демокрация, права и свободи - ДПС", в която са поддръжниците на Ахмед Доган, и останалите партии от бъдещото управление.
ДПС ще заяви своята подкрепа и с подписването на Приложение като част от Споразумението за парламентарно мнозинство за изпълнение на управленска програма между политическите формации в коалицията, уточняват от парламентарната група на ДПС.
Председателят на Европейския съвет Антонио Коща и премиерът Росен Желязков посетиха военния завод “Арсенал” в Казанлък. Ръководството на предприятието представи технологичните възможности на прдприятието, основните производствени мощности,..
От началото на годината България покрива и критерия за ценова стабилност за членство в еврозоната, каза министърът на финансите Теменужка Петкова. При откриването в София на форума Investor Day 2025: Embracing Opportunitie тя добави, че в..
Председателят на Европейския съвет Антонио Коща е на тридневно посещение в България. При пристигането си у нас, той се срещна с премиера Росен Желязков и държавния глва Румен Радев. Вече две десетилетия България знае към какво се стреми, заяви..