От 2007 г., когато започва членството на България в Европейския съюз, у нас са постъпили 32 млрд. лв. от еврофондовете, според анализ на Института за пазарна икономика.
Във всички големи инфраструктурни проекти са вложени европейски средства. Най-много от тях са похарчени в София – 6,2 млрд. лв., предимно за разширението на метрото и в Пловдив – 1,6 млрд. лв., за ВиК проекти.
До края на м.г. всички общини са усвоили минимум 500 лв. европейски средства на човек, показва още анализът. Начело на класацията стоят общини с десет пъти повече средства спрямо населението.
Парламентът реши да не се начисляват такси при тегления до 10 пъти месечно на пари в брой от платежна сметка за основни операции на терминално устройство (АТМ) или на обслужващата банка на клиента. Промяната в Закона за платежните услуги и платежните..
България повторно подаде второ искане за плащане по Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ) на стойност 653 млн. евро. Искането обхваща изпълнението на 59 етапа и цели, от които 20 бяха свързани със законодателни промени, съобщи..
Най-успешните за 2024 г. Служби по търговско-икономическите въпроси на страната ни в чужбина днес ще бъдат удостоени с награди на церемония в Българската търговско-промишлена палата. Петнайсетото издание на наградите е организирано съвместно от БТПП..
Най-успешните за 2024 г. Служби по търговско-икономическите въпроси на страната ни в чужбина днес ще бъдат удостоени с награди на церемония в Българската..
България повторно подаде второ искане за плащане по Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ) на стойност 653 млн. евро. Искането обхваща..
Парламентът реши да не се начисляват такси при тегления до 10 пъти месечно на пари в брой от платежна сметка за основни операции на терминално устройство..