Ивайло Иванов напусна поста началник кабинет на вътрешния министър Даниел Митов и вече не е част от екипа на вътрешното министерство. Иванов не иска да бъде повод за напрежение в обществото, съобщи пресцентърът на министерството.
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов също е заявил позиция, че правителството има много по-важна работа от това да се дава повод от първия ден да бъде атакувано.Българският външен министър участва днес в първото за годината редовно заседание на Съвет "Външни работи" на ЕС в Брюксел. Европейските първи дипломати обсъдиха продължаващата руска агресия срещу Украйна, отношенията ЕС-САЩ и ситуацията в..
Пожар отне живота на десетки в турския планински курорт Карталкая 78 души загинаха при пожар в хотел в турския ски курорт Карталкая, окръг Болу, в Северозападна Турция. Сред загиналите са цели семейства и известни личности, десетки са..
Македонският премиер Християн Мицкоски заяви, че македонският въпрос не е затворен, защото Европейският съд по правата на човека е постановил, че правата на хората с македонско самосъзнание в България не се зачитат. Думите му пред държавната медия..
Турция почете жертвите на опустошителните земетресения от 2023 г. В Турция почетоха паметта на жертвите на земетресенията от 6 февруари 2023..
Посланичката на Италия в София Джузепина Дзара се срещна с вицепремиера и министър на транспорта Гроздан Караджов. Те са обсъдили двустранното..