Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Няма да има пари от ЕС по Националния план за възстановяване и устойчивост

Снимка: БТА

Второто плащане от 653 млн. евро ще бъде отказано със сигурност, въпреки че България е изпълнила 85% от поетите за провеждане реформи до този етап. Това каза на брифинг вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев по повод изпълнението на Националния план за възстановяване и устойчивост.

Дончев припомни, че преди седмици е предупредил в парламента за ситуацията, която по думите му, е тревожна. Мерките и реформите по целия план са общо 321 до девето плащане. От тях България е изпълнила 115, каза Дончев и призна, че за 4 години България е изпълнила незначителна част от реформите.

Седем проекта няма как да бъдат реализирани по плана до 31 август 2026 г., за 15 проекта степента на вероятност за осъществяване е изключително ниска, обяви и финансовият министър Теменужка Петкова.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Президентът очаква предложения за посланици в ключови столици

Тенденцията за временно управляващи посолствата на България по света не трябва да се превръща в норма, каквито индикации има в момента, изтъкна пред медиите президентът Румен Радев. След като разгледа временната експозиция с втората открита статуя в..

публикувано на 25.08.25 в 15:09
Мирен протест пред сградата на съда в Нови сад, 21 август 2025 г.

По съседски: Събития с балкански адрес

В Сърбия протестираха мирно срещу задържането на демонстранти Студенти и граждани протестираха мирно пред съда и прокуратурата в Нови Сад, настоявайки за освобождаването на всички арестувани участници в предишни демонстрации. Мирният протест..

публикувано на 22.08.25 в 10:55

По съседски: Събития с балкански адрес

Сръбският президент заговори за предсрочни парламентарни избори Президентът на Сърбия Александър Вучич заяви, че не може да се кандидатира за поста отново на следващите избори и че "през ум не му минава“ да променя конституцията, за да го..

публикувано на 15.08.25 в 11:25