Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Александра Торлакова представи първата си изложба в Лас Вегас

7
Снимка: FB /Aleksandra Torlakova

Талантливата художничка Александра Торлакова представи първата си изложба в Лас Вегас. Българката, която от сравнително скоро живее отвъд Океана, развихря творческото си въображение чрез мащабни графити, но сега изненада публиката с картини, представени в една съвсем нова галерия във Вегас. Там Александра изложи творчеството си заедно с още 15 артисти, а експозицията беше достъпна за разглеждане в рамките на три дни.


увствам се прекрасно и заредена с позитивна енергия. Тези три дни бяха уникални, защото имах възможността да се срещна с невероятни хора. Всъщност, галерията отвори точно преди няколко дни и освен изкуство под формата на платна, бяха представени и творци, които се занимават с поезия и с музика. Така че беше много приятно да усетим изкуството под всякаква форма" – сподели сънародничката ни пред сътрудника на Радио България в Лас Вегас Мария Самичкова.

Платната на Александра привличат погледа с ярките си цветове и мистични герои.

"Моята изложба всъщност беше част от колекцията, над която все още работя – "Муза". С картините си създавам един свят, в който искам да поканя зрителятой да влезе и да намери своята муза. А и моите герои, които създавам в този свят се казват музи, всеки си има различна история. Затова и всеки герой е на самостоятелно платно. В тази изложба успях да представя 7 образа, но цялата колекция се състои от 15."


Александра Торлакова не скрива, че има и любим образ, нарича се 𝑪𝒓𝒆𝒂𝒕𝒓𝒊𝒙.

"И всъщност тя е създателката на този свят, и е едно от най-големите ми платна. Може да я видите на снимката – едно зелено същество със сини плитки, в които има различни пособия, с които тя създава този свят. Тя и е най-близко до моята душа."


Александра споделя, че следващата ѝ мечта е да направи изложба в България: "Бих се радвала да стигна отново до корена си. Това, което успях да създам тук, да го споделя и там, откъдето съм тръгнала, а именно в България."

Вижте също:

Интервю: Мария Самичкова

Снимки и видео: Facebook /Aleksandra Torlakova


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Какво реши 104-ият конгрес на Македонската патриотична организация в САЩ и Канада

Като пазител на културното наследство на македонските българи Македонската патриотична организация (МПО) в САЩ и Канада проведе в Чикаго 104-ия си конгрес.  Това е една от най-старите и авторитетни емигрантски организации в света, основана в САЩ..

публикувано на 02.09.25 в 21:10
Снимка: Генерално консулство в Ню Йорк

Изобилие от български културни събития сплотява общността ни в района на Ню Йорк

През септември българските училища в чужбина отварят врати. Те обаче не са самотен остров и към тях приятелски ръце протягат институции, даващи им сцена за изява. Една от тях е Генералното консулство на България в Ню Йорк, което си поставя за цел да се..

публикувано на 02.09.25 в 11:15
Кирил Кристоф

Кирил Кристоф издаде на български романа си "Граници и поколения"

На български език от печат излезе романът "Граници и поколения" (издателство "Потайниче") на сънародника ни Кирил Кристоф. За това съобщи авторът му в социалните мрежи. Той отбелязва, че книгата е обявена за финалист в "Автор на годината 2025" от..

публикувано на 01.09.25 в 13:30