Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Дюселдорф страната ни участва със свой щанд на най-голямото световно изложение на вино

Снимка: Министерство на земеселието и храните

Трийсет и три родни винопроизводители представят страната ни на Международното изложение за вино и спиртни напитки "Провайн 2025" в Дюселдорф, Германия.

При откриването на българския щанд зам.-министърът на земеделието и храните Стефан Бурджев заяви: "Участието на най-голямото международно изложение "Провайн" е възможност не само за популяризиране на българското винопроизводство, но и за засилване на неговото присъствие на международния пазар на вино." Той добави, за това свидетелства големият интерес от страна на винопроизводителите, които през настоящата година са със седем повече в сравнение с 2024 г.

В рамките на изложението (16 до 18 март) българските винопроизводители ще представят богат асортимент от висококачествени вина от цялата страна. Посетителите ще могат да опитат характерни за България сортове – Мавруд, Гъмза, Димят, Мискет, Рубин, Мелник и др.

Изложението "Провайн" е най-големият международен форум за вино и спиртни напитки в света и е изцяло бизнес ориентирано. На събитието представят своите продукти производители от най-големите винарски райони в света като Италия, Франция, Германия, Испания, Австрия, Португалия. Очаква се над 50 хил. професионалисти от цял свят да посетят изложението.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Филм за магията на Бесарабия и войната в Украйна показват за българите в Стокхолм

Филмът "Мъртва китка" на бесарабската българка Тетяна Станева ще бъде показан на 30 ноември в House Blivande, съобщават от Посолството на България в Стокхолм на Фейсбук страницата си. "Заповядайте на една специална прожекция и събитие, посветено на..

публикувано на 18.11.25 в 17:23

Българчета в Дъблин събират подаръци за деца в неравностойно положение в България

В Българското училище "Азбука" в Дъблин, Ирландия, се провежда кампания по подготовка на кутии с подаръци за деца в България в неравностойно положение, предаде БТА. Екипът на учебното заведение изразява благодарност към всички, включили се в кампанията...

публикувано на 18.11.25 в 17:04
Карлос Насар

Българите в Лондон ще могат да се срещнат тет-а-тет с Карлос Насар

Олимпийският и трикратен световен шампион Карлос Насар ще проведе специална среща с българите в Лондон на 23 ноември. Организаторите обещават, че това ще бъде един искрен разговор, в който Карлос Насар ще разкаже за пътя си от Червен бряг до олимпийския..

публикувано на 17.11.25 в 14:19