Пето юбилейно издание на литературно-музикалния формат "Мелодия от думи" ще се проведе на 20 март от 19:00 ч. в Българския културен институт в Берлин (Leipziger Str. 114 – 115, 10117 Berlin).
Публиката ще има възможност да се запознае с поезията на Рада Цонева, позната като "Поетесата с метлата" и с избрани стихове на поетесата Десислава Иванова (Деа). Ще надникне в историите от разказите на Венета Терзиева и ще чуе нови авторски песни и стихове на Валентин Григоров.
Специален гост от България ще бъде поетът Светлин Симеонов, който ще запознае публиката с гледната си точка за нещата от живота в рими. Удоволствие на публиката ще доставят и с изпълненията си пианистките Вивиан и Зелиха. Импровизация на живо, картина с акрилни бои ще рисува Шенай Рамада.
Събитието с вход свободен ще се проведе на български език.
България се включва на Третия дипломатически базар в Дания – 5 април 2025 г. (събота). Събитието ще се проведе в сградата на община Гентофте (Bernstorffsvej 161 Charlottenlund) от 11:00 до 16:30 ч. Негов организатор е Асоциацията на съпрузите и..
На 92-годишна възраст почина днес народният артист на Русия Бедрос Киркоров. Това съобщи неговият син Филип Киркоров, предаде ТАСС. "…от сърцето ми никога няма да си отидеш. Ценете всеки миг, прекаран с близките си!", написа Филип Киркоров в..
Уникална възможност да се посмеят с "Три жени на микрофона" – стендъп шоу с участието на Оля Малинова, Ива Тодорова и Красимира Хаджииванова, ще имат българите в Копенхаген и Орхус. За това съобщават от посолството на България в Дания на..
На 92-годишна възраст почина днес народният артист на Русия Бедрос Киркоров. Това съобщи неговият син Филип Киркоров, предаде ТАСС. "…от сърцето..
Уникална възможност да се посмеят с "Три жени на микрофона" – стендъп шоу с участието на Оля Малинова, Ива Тодорова и Красимира Хаджииванова, ще имат..
България се включва на Третия дипломатически базар в Дания – 5 април 2025 г. (събота). Събитието ще се проведе в сградата на община Гентофте..