На 29 и 30 март 2025 г. в Коядо Виялба (Мадрид, Испания) се проведе второто издание на концерт-спектакъла "Българска пролет", организиран от Асоциация "София" и фолклорна танцова група "Пъстър хоровод", съобщиха на страницата си във Фейсбук от посолството на България в Мадрид. Събитието беше открито от посланик Алексей Андреев и кметицата на Коядо Виялба Мариола Варгас.
Трио "Оренда" ще представи концерт на 7 октомври 2025 г. в зала “Кедарът“ (“Le Cèdre“) в кантоналния център Шенов, в департамента Кот-д'Ор във Франция. Това анонсират от фолклорното трио чрез Фейсбук страницата си. Изявата е планирано да започне в..
С настъпването на есента Берлин се превръща в оазис на българската култура и изкуство в Германия. Българският културен институт (БКИ)в германската столица е подготвил в програмата си разнообразни изложби, спектакли, прожекции на филми и фолклорни..
Новата учебна година в Българското училище “Христо Ботев” в испанския град Торент се открива официално на 4 октомври с тържество в училищния двор, съобщават във фейсбук страницата си от учебното заведение. Във филиала на училището в град..
Занимание, посветено на България, се състоя в Българското неделно училище “Българска светлица” към Измаилската българска община “Света София” в..
"Българска събота" ще има в Лайпциг на 25 октомври 2025 г. Организаторите от Българското културно сдружение "Пенчо Славейков" съобщиха, че събитието..
Трио "Оренда" ще представи концерт на 7 октомври 2025 г. в зала “Кедарът“ (“Le Cèdre“) в кантоналния център Шенов, в департамента Кот-д'Ор във Франция...