Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Румен Радев ще приеме президента на Източен Тимор Жозе Рамос-Орта

Снимка: БГНЕС

Президентът Румен Радев ще се срещне днес с президента на Демократична република Източен Тимор Жозе Рамос-Орта, който е на работно посещение в страната ни.

Двамата ще обсъдят възможностите за сътрудничество между България и най-младата азиатска държава. Перспективите за образователен и научен обмен, партньорството в изграждането на административен капацитет, развитието на търговско-икономическите отношения и инвестициите също ще бъдат тема на разговорите.

Посещението на Жозе Рамос-Орта у нас е първата двустранна визита от установяването през 2003 г. на дипломатически отношения между двете страни. През 1996 г. заедно със сънародника си Карлош Фелипе Шименеш Бело той получава Нобелова награда за мир за своите усилия за справедливо и мирно решение на конфликта в Източен Тимор. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Росен Желязков

Премиерът отчете първите 100 дни на правителството

Много е важно, когато говорим за първите 100 дни на правителството да отчетем, че то прие своята програма, държавен бюджет и премина два вота на недоверие, каза премиерът Росен Желязков обобщавайки времето за толеранс, което по традиция се дава в..

публикувано на 23.04.25 в 11:44

България и Източен Тимор обсъждат сътрудничество в образованието, земеделието и IT

На работно посещение в България е президентът на Демократична република Източен Тимор Жозе Рамос-Орта. Това е първата двустранна визита от установяването през 2003 г. на дипломатическите отношения между България и Източен Тимор. На среща с..

публикувано на 22.04.25 в 16:57

Кабинетът на Росен Желязков устоя и на втория вот на недоверие

Кабинетът на премиера Росен Желязков оцеля и при втория вот на недоверие. Той беше внесен от партия МЕЧ, с подкрепата на "Възраждане" и "Величие" заради несправяне с корупцията.  130 депутати гласуваха "против", а "за" – 72-ма. За да бъде..

публикувано на 17.04.25 в 15:45