36-часов театрален и кино маратон ще поднесат на зрителите в София възпитаниците на Националната академия за театрално и филмово изкуство "Кръстьо Сарафов". Юбилейното двайсето издание ще се стои от 25 до 27 април.
Според организаторите от НАТФИЗ, събитието е уникално не само със своята продължителност, но и със съдържанието си – интензивна програма, включваща театър, кино и изложби.
В рамките на маратона ще бъдат представени дипломни спектакли на абсолвенти от специалностите "Актьорство за драматичен театър" и "Актьорство за куклен театър", отворени изпити по техника на говора, вокал и актьорско майсторство, концерти с автентичен фолклор и песни от мюзикъли, танцови етюди, прожекции на игрални новели, документални и анимационни филми, изложби, скрити съкровища от архива на библиотеката в театралната академия.Спектакълът на Народния театър "Медея" спечели "Гран При" на 19-ото издание на фестивала "Скупи" в Северна Македония, съобщават от трупата. Постановката е създадена спекциално за театъра от световноизвестното дуо режисьорът Деклан Донелан и Ник..
Българска фотография на Цвети Делийска получи международно признание. Кадърът The Falconer бе награден от Siena Awards. Портретът на Анани Любенов и неговата вярна орлица Хуба е отличен в категория “Хора“. Това признание е не само лична чест,..
Нуждаем се от доза смелост, за да проходим коридор, дал убежище на същества, родени във фантазмена вселена. Но има и надежда, ако се изгубим – достатъчно е да сменим гледната си точка. Тогава ще превърнем ужаса в надежда, илюзията в истина и..
Звездата на българската сцена Силвия Томова е завършила елитната Държавна балетна академия "А. Я. Ваганова" в Санкт Петербург. Кариерата ѝ е свързана с..