Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Корнелия Нинова учреди партията “Непокорна България”

Корнелия Нинова
Снимка: БГНЕС

Бившият лидер на Българската социалистическа партия Корнелия Нинова учреди своя партия с името "Непокорна България". Целта е формацията да бъде алтернатива на управляващия модел.

"Не можем да се примирим с управлението на мафията, прегрупирането на дълбоката държава и овладяването на всички ресурси. Продължава обедняването и застоя в развитието, България има нужда от смели и непокорни хора, които да променим това", заяви тя. 
"Непокорна България" ще се позиционира в ляво-центъра. "Искам да разширим своето представителство, да представляваме и средната класа, малкия и средния бизнес, дребни земеделци, представители на културната интелигенция", добави нейният лидер.

Корнелия Нинова ще отправи призив към всички, които искат да бъде преборена паралелната държава, задкулисието и модела "ГЕРБ - Пеевски". 
 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Премиерът запозна Антонио Коща с потенциала на отбранителната ни индустрия

Председателят на Европейския съвет Антонио Коща и премиерът Росен Желязков посетиха военния завод “Арсенал” в Казанлък. Ръководството на предприятието представи технологичните възможности на прдприятието, основните производствени мощности,..

публикувано на 28.04.25 в 15:25

Покрит е и критерият ценова стабилност за влизане в еврозоната

От началото на годината България покрива и критерия за ценова стабилност за членство в еврозоната, каза министърът на финансите Теменужка Петкова. При откриването в София на форума Investor Day 2025: Embracing Opportunitie тя добави, че в..

публикувано на 28.04.25 в 14:05

Антонио Коща определи като впечатляващ напредъка на България към еврозоната

Председателят на Европейския съвет Антонио Коща е на тридневно посещение в България. При пристигането си у нас, той се срещна с премиера Росен Желязков и държавния глва Румен Радев. Вече две десетилетия България знае към какво се стреми, заяви..

публикувано на 28.04.25 в 09:59