Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Берлин избират "Мис Баница"

Снимка: facebook/bdsv.hashove

Кулинарен конкурс "Мис Баница" ще се състои на 17 май в Берлин, съобщава на фейсбук страницата си организаторът на събитието – Българо-германското студентско сдружение "Хъшове", цитиран от БТА.

"Ние ще подсигурим приятната атмосфера, хубавата музика и айряна, а от теб очакваме да донесеш най-вкусната баница в цял Берлин", отправят покана от "Хъшове". Най-вкусната баница ще бъде избрана от присъстващите на събитието чрез тайно гласуване, а участникът, който я е приготвил, ще спечели парична награда.

Снимка: Фейсбук/Българо-германското студентско сдружение „Хъшове“ в Берлин
След избора на "Мис Баница" светлините ще бъдат угасени, барът – отворен, а музиката – усилена. "Никой не е казал, че трябва да има само един студентски празник в годината", добавят от сдружението.

Българо-германското студентско сдружение "Хъшове" е основано през 2000 г. от студенти емигранти в Берлин. Основната цел на организацията е да сплотява българската студентска общност в града, както и да популяризира българската култура сред чужденците.

Редактор: Диана Цанкова
Снимки: Фейсбук/Българо-германското студентско сдружение "Хъшове" в Берлин
По публикацията работи: Десислава Семковска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: предоставена от Пламен Иванов

Българо-швейцарската асоциация "Канатица" гради малка България извън родината

Швейцария или, ако трябва да бъдем исторически и географски коректни, Швейцарската конфедерация е една от по-малките централно европейски държави на Стария континент. Състои се от двадесет и шест кантона с население около 9 милиона души, според..

публикувано на 28.10.25 в 11:40

Посланик Дойков изтъкна важността за защитата правата на българите в Сърбия

На 27 октомври посланикът на България в Белград Петко Дойков проведе прощална среща с президента на Сърбия Александър Вучич, съобщиха от българското дипломатическото представителство в Сърбия. По време на срещата бе направен преглед на двустранния..

публикувано на 28.10.25 в 11:26

Президентът се срещна с българската общност в кралство Саудитска Арабия

"Защитата на правата и грижите за българските общности зад граница са основополагащи в българската външна политика", каза президентът Румен Радев на среща с българската общност в Рияд. Той отговори на въпросите на българите, работещи и живеещи в Саудитска..

публикувано на 28.10.25 в 08:45