Денят на свети Методий ще бъде отбелязан в град Елванген, Германия, на 24 май, съобщи Българският културен център в Берлин.
Традицията за отбелязване на Деня на св. Методий в града е положена през 1970 г. по българска инициатива и с подкрепата на тогавашния кмет на града Карл Вьор. С нея се отдава почит към делото на св. Методий по разпространението и превръщането на славянската писменост в неразделна част от живота на редица славянски народи по света.
Мястото е избрано предвид тригодишното заточение на св. Методий в Елванген в периода между 870 и 873 г. В тържеството ще участва и фолклорна група "Лазарка".
Снимка: info-portalbg.com
Редактор: Миглена Иванова
Изложбата "Знаеш ли, че...? Теории на конспирацията" на мултидисциплинарния артист Теодор Ушев ще бъде открита на 4 юни в Българския културен институт "Дом Витгенщайн" във Виена, съобщава БТА. "Във времена, в които военните конфликти се..
С концерт-спектакъл българското училище "АзБуки" в Тенерифе, Канарските острови, отбелязва от 18:30 ч. петата година от основаването си. Концертът ще премине под мотото "Знанието е сила, езикът е богатство", съобщават от ръководството училището...
Тази вечер в немския град Карлсруе предстои един запомнящ се концерт на музикалната формация "Фондацията". "Елате да се забавлявате с Иван Лечев, Дони, Славчо от БТР и Венко Поромански и любимите ви песни на "Щурците", Дони и Момчил, ФСБ и..
С концерт-спектакъл българското училище "АзБуки" в Тенерифе, Канарските острови, отбелязва от 18:30 ч. петата година от основаването си. Концертът ще..
Изложбата "Знаеш ли, че...? Теории на конспирацията" на мултидисциплинарния артист Теодор Ушев ще бъде открита на 4 юни в Българския културен..
Тази вечер в немския град Карлсруе предстои един запомнящ се концерт на музикалната формация "Фондацията". "Елате да се забавлявате с Иван..