Министърът на външните работи Георг Георгиев подчерта последователната подкрепа на България за суверенитета, независимостта и териториалната цялост на Украйна пред Съвета "Външни работи" на ЕС в Брюксел, съобщи външно министерство. Георгиев изрази нуждата от засилен дипломатически и икономически натиск в отговор на руската агресия. Съветът прие 17-и пакет от санкции срещу Русия и реши да вдигане икономическите санкции срещу Сирия.
Президентът Румен Радев участва в откриването на нов високотехнологичен завод на германския концерн "Райнметал" по покана на изпълнителния директор на компанията Армин Папергер. Заводът, разположен в Унтерлюс, провинция Долна Саксония, ще..
На 27 и 28 август президентът Румен Радев ще бъде на работно посещение в Германия. В Берлин той ще се срещне със своя колега президента Франк-Валтер Щайнмайер. По покана на изпълнителния директор на най-големия отбранителен концерн в Европа..
Тенденцията за временно управляващи посолствата на България по света не трябва да се превръща в норма, каквито индикации има в момента, изтъкна пред медиите президентът Румен Радев. След като разгледа временната експозиция с втората открита статуя в..
Президентът Румен Радев участва в откриването на нов високотехнологичен завод на германския концерн "Райнметал" по покана на изпълнителния директор..
На 27 и 28 август президентът Румен Радев ще бъде на работно посещение в Германия. В Берлин той ще се срещне със своя колега президента Франк-Валтер..