Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България предостави нови учебници по български за българчетата в Молдова

Снимка: ИАБЧ

Учебниците за децата от Молдова, които изучават български език, вече са предадени на Посолството на Република Молдова в София. За това съобщи Изпълнителната агенция за българите в чужбина на страницата си във Фейсбук. 

"Участвахме активно в този процес и специално благодарим на издателство "Просвета", които предоставиха 1000 броя от тях. Поздравяваме Негово Превъзходителство Емил Жакота за изключително активната му работа по проекти, които укрепват отношенията между нашите държави!", написаха от агенцията. ИАБЧ

Снимка: Изпълнителна агенция за българите в чужбина

Редактор: Миглена Иванова

По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Феликс-Максимилиан Богориди-Ливен

Наследник на родовете Богориди и Канети оглави BG681 във Фрайбург

Феликс-Максимилиан Богориди-Ливен е роден в Русе през 1973 г., а през 1977 г. баща му е убит в концлагера "Белене". През 1987 г. той бяга от България. Завършил е Московската духовна академия. Бил е свещеник в Гърция, в Кралския дом на Испания,..

публикувано на 24.11.25 в 09:28

На форум в Украйна обменяха рецепти за български обредни хлябове

Третото издание на културния форум "Обредните хлябове - наследието на Чушмелий", посветен на съхранението и популяризирането на традициите, свързани с обредните хлябове на българите в Бесарабия, се състоя в българското село Криничное (Чушмелий) в Болградски..

публикувано на 21.11.25 в 16:57

Деца от българско училище в Норич изработваха 3D носии и изучаваха шевици

През последните две седмици в часовете по родинознание в Българското неделно училище "Родолюбие" в Норич, Англия, учениците от първи и втори клас имаха възможност да се потопят в магията на българските носии и шевици. Това предаде БТА, като се позова на..

публикувано на 21.11.25 в 16:16