Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българските продукти са все по-познати и търсени на китайския пазар

Снимка: Министерски съвет

България е представена със свой щанд на четвъртото международно изложение Китай-ЦИЕ, което се провежда от 22 до 25 май.
"Безспорен е интересът на китайските потребители към българските продукти. Киселото мляко, козметиката и продуктите от роза са само част от добрите примери. Демонстрация за това е фактът, че все повече такива производители успяват да навлязат на китайския пазар и продуктите им могат да бъдат забелязани и закупени на различни места в Китай", коментира вицепремиерът Атанас Зафиров в рамките на изложението в Нинбо.
България традиционно е представяна в изложението, което през годините се превърна в един от най-важните форуми за насърчаване на връзките между Китай и страните от ЦИЕ.

Редактор: Миглна Иванова
Снимка: Министерски съвет

По публикацията работи: Елена Каркаланова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България има месец, за да реагира на санкциите от САЩ срещу "Лукойл"

България има месец – до 21 ноември, за да реши как да постъпи с рафинерията "Лукойл Нефтохим". Това заяви премиерът Росен Желязков на влизане в заседанието на евролидерите в Брюксел. Той каза това във връзка с наложените от САЩ санкции на руските..

публикувано на 23.10.25 в 14:15

Кристин Лагард изтъкна предимствата за България от въвеждането на еврото

С въвеждането от 1 януари на еврото България ще спечели от стабилността, ликвидността и всички предимства на общата валута. Това каза в интервю за БНТ президентът на Европейската централна банка Кристин Лагард. Тя обясни, че преминаването към..

публикувано на 20.10.25 в 11:16

БНБ призовава държавата да води консервативна финансова политика

Растежът на националната икономика през второто тримесечие на 2025 г. се ускорява с 3,5% на годишна база. Според анализ на Българската народна банка (БНБ) от брой 3 на "Икономически преглед" основните фактори за ускорението са понижението на вноса..

публикувано на 16.10.25 в 13:50