"Много интересна" – така премиерът Росен Желязков определи срещата си с италианския министър-председател Джорджа Мелони. Трябва да увеличим стокооборота с Италия, амбицията ни е да започнем сериозна работа по инфраструктурни проекти, каза Желязков пред журналисти в Рим, цитиран от БТА.
В годините след ковид кризата в стокообмена между България и Италия има редукция от 10% и сега той е около 6 милиарда евро, допълни Желязков. По думите му, двамата са говорили как да се свържат италианския и българския бизнес. "Ще натоварим с това министрите на външните работи, на енергетиката и на отбраната за съвместни проекти в областта на отбранителната индустрия.
Разговорът е включвал още теми от двустранното сътрудничество, от европейския дневен ред и теми, свързани с бъдещата многогодишна финансова рамка на ЕС, която започва да се обсъжда тази година, както и теми, свързани с Украйна, съобщи премиерът.
Росен Желязков и водена от него българска делегация са на посещение във Ватикана и Рим на 22 и 23 май 2025 г. По време на визитата, която се провежда традиционно в навечерието на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, българската азбука, просвета, култура и на славянската книжовност, българските представители отдават почит на светите места, свързани с делото на първоучителите и с България.Вижте също:
Редактори: Миглена Иванова и Елена Каркаланова
снимки: government.bg, БТА
Министерският съвет реши да открие консулство на България в Република Малдиви и да назначи малдивския гражданин Ахмед Заян Абдула Салих за почетен (нещатен) консул на България в Малдивите с консулски окръг, обхващащ територията на страната...
Народното събрание днес ще проведе дебати по петия вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков. Самото гласуване се очаква да се състои в четвъртък. Предложението за гласуване на вот на недоверие е внесено от ПП-ДБ, АПС и МЕЧ за провал..
Проблемът с водите през последните години не само не се решава, но се и задълбочава от липсата на координирани действия между институциите, държавата и общините. С тези думи премиерът Росен Желязков откри първото заседание на Националния борд по..