Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

София посреща световния елит в художествената гимнастика при девойките

Снимка: rgwchjuniors2025.com

Остават броени дни до началото на очаквано спортно събитие – третото Световното първенство по художествена гимнастика за девойки, което ще се проведе от 18 до 22 юни в "Арена София”. На сайта на залата-домакин е публикувана програмата на събитието. Съобщава се, че жребият, определящ реда на състезанието, предвижда първото съчетание с обръч в програмата за индивидуалните квалификации да е на гимнастичка от Кипър. Следва съчетание с обръч на състезателка от Узбекистан. Отборът на България ще стартира във втората група, под номер 5 със съчетание с обръч. В група B са също отборите на Румъния, Китай, Азербайджан и др.


Това състезание представлява чудесна възможност да станем свидетели на "звезди от бъдещето” на родния подиум. Много от тези състезателки дори може да видим да се състезават и на Олимпийските игри в Лос Анджелис 2028г. – посочват от Българската федерация по художествена гимнастика и добавят, че това е знак за нарастващата популярност на спорта по целия свят.

Общо 72 държави са се регистрирали да изпратят гимнастички на третото Световно първенство за девойки. Това означава, че те са с 11 повече, спрямо второто издание на първенството от 2023 година. 


Редактор: Гергана Манчева

Снимки: rgwchjuniors2025.com, facebook.com/BGRGfederation



По публикацията работи: Иван Петров

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Исторически триумф: Българските девойки са световни шампионки по волейбол

България е новият световен шампион по волейбол за девойки до 19 години, след като на финала на първенството в Осиек (Хърватия) детронира досегашните първенци от САЩ с 3:1 гейма (21:25, 25:16, 25:17, 29:27).  "За първи път в историята на спорта..

публикувано на 14.07.25 в 09:05
Иван Иванов

Иван Иванов оглавява световната тенис ранглиста при юношите

16-годишният Иван Иванов спечели титлата на Уимбъдън на сингъл при юношите с шест поредни победи и нито един загубен сет. На финала българинът от академията на Рафаел Надал убедително победи с 2:0 сета американеца Ронит Карки, в отделните части..

публикувано на 14.07.25 в 08:50

Планински емоции и спортни предизвикателства на Витоша Летен Фест 2025

На 13 юли 2025 г. Витоша ще посрещне летовниците с музика, спорт и емоции по време на дългоочаквания Витоша Летен Фест. За поредна година хижа "Момина скала" ще се превърне в сцена на това обичано от софиянци и гости на столицата събитие, което е..

публикувано на 13.07.25 в 07:25