Германско-българското културно дружество "Импулс" ще се включи в улично шествие във Франкфурт на Майн, посветено на разнообразието и различните култури. Събитието ще се състои на 14 юни от 10:30 ч. местно време, съобщават от организацията на Фейсбук страницата си, информира БТА.
"Елате и се присъединете с народна носия и българско знаме към нас", призовават от културното дружество, което е създадено във Франкфурт през 2016 г.
"Дружеството обединява хора от български и интернационален произход, които харесват и се идентифицират с българския език и литература, българските обичаи и празници, българското изкуство и театър, българския фолклор и народни танци. Една от целите му е приобщаване и интеграция на новодошлите българи в Германия", заявява неговият председател Петя Гинчев.
Седмият фестивал на българската книга в Брюксел, Белгия, ще се проведе на 14 и 15 юни в културния център De Markten (Oude Graanmarkt 5, 1000 Brussels) с вход свободен, съобщи Изпълнителната агенция на българите в чужбина. Тази година..
Българското неделно училище "Васил Левски" в Кеймбридж, Великобритания, ще записва ученици за новата учебна година до 30 юни , съобщава БТА. "Очакваме малки и пораснали любознайковци от четиригодишна възраст до 12 клас. И тази година училището ще..
С игри на плажа и раздаване на удостоверения за завършен клас ще приключи 13-ата учебна година в Българското училище "Васил Левски" в Шанън, Ирландия , информира БТА, позовавайки се на Фейсбук страницата на учебното заведение. Събитието ще се състои..
На 19 юни от 13:00 часа българското посолство в Париж ще бъде домакин на събитие от поредицата "Кариера и живот: Защо в България?". Организаторите..
"На 15 май бях привикан на разпит по второ дело. Издадохме фототипно книгата "Македонска кървава сватба" на Войдан Чернодрински. Още не е..
Сдружението "Потомци на бежанци и преселници от територията на Северна Македония" изпрати изложение по казуса с Люпчо Георгиевски председател на..