България има нужда младите хора, които са отишли в чужбина, получили са добро образование, свикнали са с дисциплината на модерния живот в Европа и света, да се върнат в България и да донесат уменията си. Това ще трансформира бизнес средата, институциите, ще направи държавата по-различна, заяви премиерът Росен Желязков при откриването на форума "Кариера и живот - Защо в България?", част от платформата "България те иска" (Bulgaria Wants You), който тази година преминава под мотото "България на пет океана".
Според Желязков една система може да се промени под постоянен външен натиск и посочи потенциала на българите в чужбина. "Ние сме раздалечени, но не сме разделени", категоричен беше той и подчерта усилията на много правителства през последните години страната ни да привлече обратно нашите сънародници, които по една или друга причина са далече от родината.Редактор: Миглена Иванова
Снимка: Министерски съвет
От 4 години Нели Ицкова е преподавател по история и география в Българското неделно училище "Пейо Яворов" в Брюксел. Разказва, че е извървяла дълъг път, докато реализира мечтата си – да работи с деца. Завършила е педагогика в Шуменския университет..
В Дома на културата на град Тараклия - центърът на българите в Молдова, почетоха възрастните хора с тържествен концерт, информира тараклийският Районен съвет в своята фейсбук страница. Председателят на съвета Лазар Дерменджи..
"Книга, изпълнена с много хумор, но и истини, които могат да бъдат болезнени" – Петър Георгиев Рей открехва завесата към новия си роман "Денят, в който бе отнета моята девственост", чиято премиера ще се състои на 6 октомври в столичната галерия..
От 4 години Нели Ицкова е преподавател по история и география в Българското неделно училище "Пейо Яворов" в Брюксел. Разказва, че е извървяла дълъг път,..