Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българската къща във Винга с пъстър 25-и юбилей на ансамбъл "Българче"

11
Снимка: Посолство на България в Румъния / Фейсбук

С вдъхновяващ празник ансамбъл "Българче" от Винга, Румъния, отбеляза 25-ия си юбилей. 

Снимка: Посолство на България в Румъния / Фейсбук
В двата поредни дни на честването дворът на Българската къща в банатското село се оказа тесен за всичките над 450 гости на събитието, което уважи с присъствието си и българският посланик Радко Влайков, съобщиха от посолството на България в Букурещ.

"За да бъде празникът пълен, освен безупречната Гала на ансамбъл "Българче" станахме свидетели и на цветните и разнообразни изпълнения на българи, румънци, сърби и унгарци. Всички пяха, танцуваха и празнуваха заедно в този празник на толерантността, трудолюбието и родолюбието! Отлични впечатления оставиха и гостите от България - Детски Танцови Школи "В Шоплука", които намериха българско гостоприемство във Винга!", отбелязват от мисията ни.


Официални гости на събитието, освен посланик Радко Влайков, са били още Георги Наков - депутат в Парламента на Румъния от името на българското малцинство, Йоан Негрей - кмет на Винга, и Огньен Кръстич - депутат на сръбското малцинство в румънския парламент.


Вижте също:




редактор: Миглена Иванова

снимки: Фейсбук/Посолство на Република България в Румъния


По публикацията работи: Елена Каркаланова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Детско-юношески хор „Шарена гайда“ - Берлин, Германия

Детският български хор в Берлин нарече своя специален концерт "Либе ле"

Детско-юношеският хор “Шарена гайда“ в Берлин ще отбележи своята десета годишнина с концерт “Либе ле" (Libe le). Събитието ще се състои на 11 октомври 2025 година от 14:30 часа местно време в църквата “Luisenkirche“ (Луизенкирхе) в германската..

публикувано на 10.10.25 в 14:11

Ученици от българско училище в Украйна творят картини от зърнени култури

В Българското неделно училище “Просвета” в украинското село Делжилер учениците прекараха учебните дни в творчески занимания, съобщават на фейсбук страницата си от учебното заведение. Сред дейностите са били рисуване с помощта на зърнена реколта..

публикувано на 09.10.25 в 19:27

Хасан и Ибрахим Игнатови с блестящ концерт в Полша

Изящен клавирен концерт изнесоха братята Хасан и Ибрахим Игнатови в Областния културен институт на Мазовецкото войводство във Варшава, съобщава Българският културен институт (БКИ) в полската столица. Събитието, осъществило се под почетния..

публикувано на 09.10.25 в 19:10