В Крива Паланка днес откриват нов парк, построен по трансгранична програма с България. На събитието е поканен посланикът на ЕС в Северна Македония, Михалис Рокас. Новият обект е част от проекта „ПАРКОВЕ“, финансиран чрез програмата за трансгранично сътрудничество Interreg IPA между България и Северна Македония.
Новият зелен кът предлага приятно пространство за почивка и отдих с площ от 2000 кв. метра. Проектът „ПАРКОВЕ - Защита на териториите чрез регионални знания и устойчивост“ е на стойност 895 000 евро, от които 388 000 евро са предназначени за Община Крива Паланка, а останалите за водещия партньор – Община Дупница в България.
Сборникът “Бесарабски гердан” вече има събрани творби за своето седмо издание, съобщиха от Фонд “Български дух” във фейсбук . То ще надхвърли 500 страници и ще бъде отпечатано в два тома, катоосновната му тема е "Преселването"...
Десетки наши сънародници от Антверпен и околностите на града се събраха и отпразнуваха заедно храмовия празник на църквата, чийто патрон е Света Злата Мъгленска – покровителка на българите в чужбина. "За мен е много вълнуващо, още повече, че..
Българското неделно училище “Св. св. Кирил и Методий” в Пембрук, Малта, организира среща с олимпийската шампионка в биатлона от Нагано 1998 Екатерина Дафовска, съобщиха от учебното заведение на фейсбук страницата си. Тя ще се състои на 19..
Десетки наши сънародници от Антверпен и околностите на града се събраха и отпразнуваха заедно храмовия празник на църквата, чийто патрон е Света Злата..
Сборникът “Бесарабски гердан” вече има събрани творби за своето седмо издание, съобщиха от Фонд “Български дух” във фейсбук . То ще..