Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започна Българското лятно училище в Тирана

Снимка: Раки Бело, архив

На 1 юли във Факултета по чуждестранни езици на Университета в Тирана официално започна петото издание на Българското лятно училище. Заниманията ще продължат до 25 юли. Инициативата е организирана от Факултета за славянско-балкански езици в Тирана и Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий" с поддръжката на Българското посолство в Албания.

При откриването модераторът д-р Миранда Бело, която е лектор по български език в Тирана, представи програмата на курса.

Деканът на Факултета за чуждестранни езици проф. д-р Есмералда Кромида посочи, че Българското лятно училище гради мостове за академично и културно сътрудничество между България и Албания.

Посланик Ивайло Киров благодари на домакините в албанската столица за тяхното гостоприемство и високо оцени приноса на факултета за представянето на българския език и култура в Албания включително и чрез преводите, които се правят на двата езика.

В лятното училище участват и изтъкнати преподаватели българисти от Великотърновския университет, както и четирима студенти от Велико Търново, които изучават албански език.

В края на церемонията за откриване на учебния курс на студентите бяха подарени книги на български език от български автори, предава сайтът "Трибуна. мк".

Редактор: Иво Иванов

Снимка: Раки Бело, архив
По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Рим представят "Черния лебед" - балерината Маргарита Траянова

Културна вечер, посветена на балерината Маргарита Траянова, наричана "Черния лебед", ще се състои на 27 ноември от 18,00 ч. местно време в Галерия "България" на Българския културен институт в Рим (via Monte Brianzo №60). Събитието е част от националната..

публикувано на 25.11.25 в 14:49
Люпчо Куртелов

Македонските българи осъдиха нападението над журналиста Владимир Перев

"Доказана формула е, че когато имаш нерешими проблеми в собствената си страна, насочваш вниманието на хората към външния враг. В момента това е България. Тя е виновна за всички нещастия в Северна Македония." С тези думи Люпчо Куртелов, общественик и..

публикувано на 25.11.25 в 11:56

Фотоизложба за Босилеград гостува при българите в Будапеща

Представители на босилеградското Сдружение "ГЛАС" ще открият фотоизложбата "Босилеград преди и сега 2" в Будапеща на 26 ноември от 18,00 ч. местно време. Събитието се осъществява по покана на Българското републиканско самоуправление в Унгария и ще се състои..

публикувано на 25.11.25 в 10:55