Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

МВнР предупреди за стачка на оператор за наземно обслужване на летища в Испания

Снимка: МВнР

МВнР предупреди на сайта си, че служителите на фирма Azul Handling, отговаряща за наземното обслужване на полетите на авиокомпания Ryanair в Кралство Испания, са обявили готовност за стачни действия. 

Те ще се провеждат всеки сряда, петък, събота и неделя в часовите интервали от 05:00 ч. до 09:00 ч., от 12:00 ч. до 15:00 ч. и от 21:00 ч. до 23:59 ч., считано от 15 август 2025 г., като стачните действия ще продължат потенциално до 31 декември 2025 г., ако исканията на служителите не бъдат изпълнени.

Очаква се да бъде засегнато наземното обслужване, включително обработката на багаж, особено в най-натоварените часове, във всички бази на авиокомпанията в Испания, включително летищата Мадрид-Барахас, Барселона-Ел Прат, Малага, Аликанте, Валенсия, Севиля, Палма де Майорка, Тенерифе Юг, Лансароте, Ибиса, Жирона, Сантяго де Компостела. От своя страна авиокомпанията е обявила, че не очаква стачните действия да окажат влияние върху изпълнението на графика на планираните полети, уточнява в съобщението си Външното ни министерство.  

МВнР препоръчват на българските граждани, планиращи да пътуват през посочения период с полети от или до Кралство Испания, да проверяват предварително и да следят информацията за своите полети в сайтовете или мобилните приложения на съответните авиокомпании.


Редактор: Миглена Иванова

По публикацията работи: Дарина Григорова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българска фотографска изложба в Атина представя света на светогорския Атон

Изложбата "Атон в рисунки и фотографии" беше открита при пълна зала във Византийския и християнски музей в Атина. Творбите в експозицията, плод на над 50 експедиции до Света гора в рамките на две десетилетия, ще остане в музея до 4 декември. Приветствие..

публикувано на 21.11.25 в 09:19

Актьорите Стефания Колева и Деян Ангелов гостуват в Испания

Актьорите Стефания Колева и Деян Ангелов ще представят стендъп спектакъла си "Без гаранция" пред публиката в Мадрид в "La Estación de los Porches" от 19:30 ч на 21 ноември. Двамата актьори ни представят какво се крие в мислите на жените за мъжете и на..

публикувано на 21.11.25 в 08:37
Андрей Ковачев

Сънародници от Молдова и Украйна чакат с години за българско гражданство

Евродепутатът Андрей Ковачев алармира за сериозно забавяне при придобиването на българско гражданство от сънародниците ни в Молдова и Украйна. За получаване на българския документ се чака с години, докато румънско гражданство се придобива за няколко месеца,..

публикувано на 19.11.25 в 15:00