Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ференцварош" изхвърли българския футболен първенец от Шампионска лига

Снимка: БТА

"Лудогорец" загуби от "Ференцварош" с 0:3 като гост в мача-реванш от третия предварителен кръг на Шампионска лига. Разградчани отпаднаха от най-комерсиалния футболен турнир с общ резултат 0:3 и ще играят в плейофа за влизане в групите на Лига Европа срещу шампиона на Северна Македония – "Шкендия" ("Искра") от Тетово.

"Лудогорец" изигра силен мач на "Групама Арена" в Будапеща. Гостите имаха сериозни претенции към испанския съдия Алехандро Ернандес. В началото на мача той отмени гол на Ивайло Чочев заради спорна засада, а през втората част не свири дузпа за избутване в гръб срещу Чочев в наказателното поле на домакините.

Ференцварош поведе в 38-ата минута с гол на Барнабаш Варга. В 79-ата минута отново Варга удвои резултата за домакините. В 86-а минута Габор Салай с глава вкара за крайното 3:0. 

Редактор: Иво Иванов

По публикацията работи: Дарина Григорова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България е домакин на първия европейски шампионат по пожароприложен спорт

Българинът Михаил Костов стана втори в дисциплината за мъже "Изкачване с щурмова стълба" с резултат от 14,30 секунди на първия европейски шампионат по пожароприложен спорт, който се провежда от 26 до 29 август в Долна баня, съобщи БНТ. Първи се..

публикувано на 27.08.25 в 09:14

Стилияна Николова спечели пет медала на световното в Рио да Жанейро

Световната вицешампионка по художествена гимнастика от Рио де Жанейро 2025 Стилияна Николова завоюва още четири медала. Освен второто място в многобоя и в отборната надпревара тя спечели сребърен медал на финалите на обръч и лента, бронзов – на..

публикувано на 25.08.25 в 12:28
Борислав Радулов

Кикбоксьорът Борислав Радулов се класира трети на Световното в Китай

Българският кикбоксьор Борислав Радулов спечели бронз на Световните спортни игри в Чънд у (Китай), съобщи БГНЕС. Това е първият медал за страната ни на Световните спортни игри. Другите двама българи в надпреварата – Александра Георгиева и..

публикувано на 14.08.25 в 12:38