Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ансамбъл "Отец Паисий" от Пенсилвания с концерт за 70-ата си годишнина в Питсбърг

Снимка: bmnecc.org

Българският танцов ансамбъл "Отец Паисий” към Българо-македонския национален, образователен и културен център (BMNECC) в Питсбърг, Пенсилвания, ще отбележи с представление своята 70-годишнина през септември, предаде БТА. Събитието ще се състои на 13 септември от 17:30 часа местно време в аудиторията на гимназия Steel Valley в Питсбърг. "Присъединете се към нас… за зрелищно представление. Вълнуваме се да споделим сцената с The Tamburitzans и други гостуващи състави", канят от ансамбъла в социалните мрежи.



Танцов ансамбъл "Отец Паисий" отбеляза своята годишнина и с турне в България през юни. Фолклорният състав изнесе концерти в София, Благоевград и Несебър.
Ансамбълът е създаден от Николас Йорданов, син на българско семейство имигранти, които са се заселили в района на Питсбърг. Днес във формацията членуват около 60 човека. 

Редактор: Миглена Иванова
Снимки: bmnecc.org
По публикацията работи: Десислава Семковска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Здравей, море" – музикален поздрав от Лас Вегас пази слънчевите летни емоции

В първите дни на септември, когато лятото се опитва да се изниже измежду пръстите ни с последните песъчинки морски пясък, от Лас Вегас долетя музикален поздрав, който ни връща към морето, слънцето и усмивките. Децата от детската театрална формация..

публикувано на 09.09.25 в 11:10

Училище "Чучулига" в Лондон се стреми чрез уроците да свърже децата с България

През последните няколко десетилетия българската общност във Великобритания значително нараства, а с това и нуждата от съхраняване на родния език и на културната идентичност. Значителна роля в този процес играят българските училища, които помагат на..

публикувано на 09.09.25 в 09:20

Вицепрезидентът откри учебната година в най-старото училище на българите зад граница

Вицепрезидентът Илияна Йотова откри учебната година в най-старото създадено от българи училище в чужбина - Теоретичния лицей "Св. св. Кирил и Методий" в Стар Бешенов (Дудещи Веки) в Румъния. Дворът на гимназията се оказа тесен за всички желаещи да споделят..

публикувано на 08.09.25 в 15:11