"За последните 235 години държавността в Бесарабия се е сменила 9 пъти", посочи Виктор Куртев, предприемач и обществен деятел, президент и председател на Надзорния съвет на фестивала "ОКО". В панелната дискусия "От какво започва загубата на регион: болките и надеждите на Одеска област", проведена в рамките на Международния фестивал на етнографското кино "ОКО", Куртев критикува липсата на последователна държавна политика след 1991 г., предава БТА.
Обмен на български книги организират на 22 ноември от 13,00 до 14,00 ч. местно време в залата на Sjömanskyrkan, Friskehamnsgatan 3, от Българската църковна общност "Св. Богородица" в Малмьо, Швеция. Това съобщават от общността във Фейсбук. "С радост..
На вълнуваща церемония в град Монца беше открит първият паметник на Васил Левски в Италия, съобщи БТА. Начинанието за поставяне на паметния знак е на Ана Паскалева, генерален консул на България в Милано. Барелефът на Апостола на свободата е изработен от..
Седем български фолклорни състава от Дания, Швеция и Норвегия ще участват в "Онлайн каталог с български хорà и танци" на 22 ноември 2025 г. в Копенхаген, предава БТА. Фолклорната премиера в датската столица е част от проекта на Асоциацията на българските..