Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България ще има почетен консул на Малдивите

Снимка: БТА

Министерският съвет реши да открие консулство на България в Република Малдиви и да назначи малдивския гражданин Ахмед Заян Абдула Салих за почетен (нещатен) консул на България в Малдивите с консулски окръг, обхващащ територията на страната.

"Малдивите са държава със стратегическо местоположение в Индийския океан и привлекателна туристическа дестинация. Двустранните отношения са традиционно приятелски. Българската страна желае да насърчава тяхното активизиране и укрепване", се посочва в решението на правителството.

Ахмед Заян Абдула Салих е успешен малдивски предприемач с висока обществена репутация. Заема директорски позиции в няколко местни компании с дейност в областта на туризма, недвижимите имоти и чуждестранните инвестиции. Готов е да съдейства за насърчаване на бизнес и културните връзки между България и Малдивите и да подпомага българските граждани в страната.

Редактор: Миглена Иванова

Снимка: БТА

По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Сумата по ПВУ зависи от изпълнението на условие, свързано с Комисията за противодействие на корупцията

Европейската комисия ще обяви след месец сумата по Плана за възстановяване и устойчивост, чието изплащане може да задържи при неизпълнение на необходимите условия, съобщи на пресконференция говорителят на институцията Мачей Берестецки, цитиран от..

публикувано на 06.10.25 в 16:42

България и Северна Македония подписват споразумение за трансграничен железопътен тунел

Министерският съвет одобри изменения в Споразумението между България и Северна Македония за подготовката, изграждането и експлоатацията на трансграничен железопътен тунел. “След проведена кореспонденция са получени бележки от северномакедонската..

публикувано на 03.10.25 в 15:24
Росен Желязков

Премиерът заяви, че в страната има диверсионни групи за хибридни въздействия

В България има диверсионни групи, които осъществяват хибридни въздействия и те са част от политическия живот на България, като действат с дезинформации. Това заяви премиерът Росен Желязков по време на парламентарен контрол в отговор на въпрос, има..

публикувано на 03.10.25 в 11:48