Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българска асоциация в Пескара получи стратегическа подкрепа от Италия

"Бели рози" представят българската култура в Италия

Членове на Асоциацията и Мария Рита Карота Снимка: Асоциация Rose Bianche – "Бели рози"

В Пескара, Италия, се проведе среща между новата българо-италианска културна асоциация Rose Bianche – "Бели рози", и съветника по култура на града Мария Рита Карота. Обсъдиха се нови проекти за популяризирането и разпространението на българската култура в област Абруцо. Г-жа Карота изрази задоволството си от многобройните участия на женския хор "Бели рози" към асоциацията под ръководството на Елена Димитрова в живота на областта, както и с участията в телевизионни предавания и концерти и извън Италия.

На срещата бяха обсъдени бъдещи стратегии и възможности за сътрудничество и разширяване на културния обмен чрез съвместни фестивали, концерти, изложби и образователни програми, които да свързват италианската и българската общност.

Основателката на хор „Бели Рози“ Елена Димитрова и Тереза Атанасова (вляво)

"Амбициите на нашата асоциация са големи. Работим за дългосрочни партньорства, които да обогатяват културния живот в Пескара и да създават трайни мостове между народите", заяви председателят на асоциацията Тереза Атанасова.

Редактори: Гергана Манчева, Миглена Иванова

Снимка: предоставена от асоциация Rose Bianche – "Бели рози", Гергана Манчева




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

До 31 декември някои пенсионери в чужбина трябва да подадат "декларация живот"

Получаващите българска пенсия, които живеят в страни, за които не се прилагат международни договори или европейски регламенти за координация на системите за социална сигурност, трябва да подават "декларация живот" всяка календарна година в периода..

публикувано на 31.10.25 в 12:48

Българската православна църковна община в Женева - II част

В десетия епизод на подкаста "Мост на вярата" продължаваме нашия разказ за Българската православна църковна община "Рождество Богородично" в Женева, Швейцария.  Екипът на " Мост на вярата "  гостува на сънародниците ни там за..

публикувано на 31.10.25 в 12:00
Снимка: Училище „Св. св. Кирил и Методий” в Атина

В Атина обсъждат взаимовръзката между изкуствения интелект и преподаването

"Ние не можем да избягаме от съвременните технологии, но трябва да помислим, как можем да използваме изкуствения интелект, така че да подобрим качеството на обучението без да губим човешкия контакт" – каза в специално интервю за Радио България..

публикувано на 31.10.25 в 07:10