Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обмен на български книги организират в Малмьо

Снимка: Българска църковна общност

Обмен на български книги организират на 22 ноември от 13,00 до 14,00 ч. местно време в залата на Sjömanskyrkan, Friskehamnsgatan 3, от Българската църковна общност "Св. Богородица" в Малмьо, Швеция. Това съобщават от общността във Фейсбук.

"С радост споделяме, че рубриката "Аз чета" и проектът за "Подвижна библиотека" към Юношеско-детската група, Малмьо, с който ни помогна 17-годишният Виктор Хермансон, за обмен на български книги навърши една година през ноември! Честит първи рожден ден на движещата се библиотека! Надяваме се, че ще Ви зарадваме и че ще дойдете да заемете няколко книжки", е посочено в публикацията. 

От Българската църковна общност "Св. Богородица" в Малмьо посочват, че желаещите също могат да оставят и по 1-2 книги в библиотеката. "Важното е да има обмен. Очакваме Ви и приятно четене", допълват организаторите.

Редактор: Миглена Иванова

Снимка: Българска църковна общност "Св. Богородица" в Малмьо

По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Виктор Викторович Дерменжи

В Измаил почетоха паметта на още един загинал български защитник на Украйна

Българинът Виктор Викторович Дерменжи загина в бой срещу руските окупатори на фронта в Украйна. "Изпращаме български лъв, получаващ днес своята вечна слава. Баща, приятел и пазител на свободата. Човек, чийто живот бе изпълнен не с думи, а с дела - дела,..

публикувано на 17.11.25 в 10:01
Камен Донев

Камен Донев гостува в Мюнхен с "Лекция №1 за народното творчество"

Актьорът и режисьор Камен Донев ще гостува в Мюнхен на 23 ноември със спектакъла "Лекция №1 за народното творчество". Той ще представи авторския си спектакъл от 19,00 ч. местно време на адрес: Carl-Orff-Saal, alter Gasteig, Rosenheimer Straße 5, 81667..

публикувано на 14.11.25 в 16:33

Ансамбъл "Българе" представя в Мадрид спектакъла си "Осмото чудо"

Националният фолклорен ансамбъл "Българе" с ръководител Христо Димитров ще представи в Мадрид спектакъла си "Осмото чудо". Танцовият спектакъл ще се състои на адрес: Virgen del Sagrario 22 от 18,30 ч. местно време. Зрителите ще се потопят в магията на..

публикувано на 14.11.25 в 15:16