Анани Ангарев остава кмет на дупнишкото село Тополница, въпреки че излиза в пенсия. Днес Общинският съвет взе решение той да бъде назначен отново на поста, от който подаде оставка, до провеждането на нови избори. Решението си да се пенсионира сега, а не още преди година, селският управник мотивира с желанието да икономиса държавни пари за организирането на избори. Според решението на Централната избирателна комисия, частични избори в селото няма да се провеждат, тъй като до редовните остава по-малко от година. Ангарев остава и последният пряко избран кмет на селото, тъй като според новия Изборен кодекс, за местен управник ще се гласува само в села с над 350 жители. Населението в село Тополница наброява 180 души. Общинският съвет одобри предложението Ангарев да остане кмет до ноември с пълно мнозинство.
Община Кюстендил организира поредица от събития всяка събота до края на месец август на емблематичната сцена „Базиликата“ в Хисарлъка. По този повод "Пътнически автотранспорт" удължава работното време на Атракционна линия „Пауталия“ – до 22:00 часа всяка събота до края на месец август. Насладете се на концерти, културни прояви и незабравими вечери в..
Шестима нарушители на заповедта на кмета за противопожарна безопасност са установени и глобени на територията на община Перник от началото на годината, съобщиха от общината. С настъпването на пожароопасния сезон сигнали за нарушения не са постъпвали. Голяма част от пожарите в Перник са в жилищни сгради, като в повечето от случаите причината е или..
От днес до 15 август /петък/, от 6:30 ч. до 16 ч. ще се извършват дейности по подобряване на отводняването в участъка от АМ „Струма“ между 10-и и 37-и км на територията на област Перник. При изпълнение на работите поетапно ще се ограничава достъпът до аварийните ленти в 27-километровата отсечка от 10-и км до п. в. „Долна Диканя“ /37-и км/...
Боби загина в тежка катастрофа станала в месността "Предел", вчера следобед. Ще го запомним, като добър колега и приятел. Екипът на Радио Благоевград изказва съболезнования на близките! Почивай в мир, Боби!
Събитието е част от кандидатурата на Перник за европейска младежка столица през 2028 година. Миньорският град е сред финалистите в надпреварата. Името "Пейка" не е просто метафора, каза пиарът на общината Кристиян Петров, чиято е и инициативата за фестивала. "То носи смисъла на срещата на градската култура на онова място, където започват..
Празникът на града, наричан от местните Пантеле е с над 100- годишна история и по традиция се чества в най-близката събота до 9 август, когато по стар стил се е почитал Св. Пантелеймон. Освен с почитта към светеца, празникът е свързан и с построяването на жп линията София – Гюешево, чието строителство в участъка Земен ръководи италианският..
Днес ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в югоизточните райони умерен вятър от изток-североизток. Температурите още ще се повишат и максималните ще бъдат между 32° и 37° градуса. В планините ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 26°, на 2000 метра - около 20°.