Съхранило вековни традиции и самобитна българска култура, село Бачево - община Разлог протегна ръка и на младите художници като днес бе открит Арт център - Бачево. Новият Арт център е инициатива на Арт Виза България - медия за изкуство и култура и архитект Веселин Белинчев, с медийната подкрепа на Радио Благоевград. Първите произведения на Арт центъра ще бъдат произведенията, сътворени от първия в Бачево горски пленер, в който взимат участие млади художници от цялата страна. Идеята е пленерът да се превърне в традиция, а Арт центърът - в привлекателно място за туристи и почитатели на изкуството. Откриването днес беше "озвучено" от Бачевските баби.
На тържествена церемония в Югозападния университет председателят на Синдиката на българските учители, Янка Такева , беше удостоена с почетното звание „ Доктор хонорис кауза“. Предложението за удостояване с почетното звание е на Факултета по педагогика и с единодушното решение на академичния съвет на университета. Председателят на СБУ Янка..
С традиционния прием на кмета Методи Байкушев за дейци на образованието и културата на 22 май ще започнат честванията по повод Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност и празник на Благоевград в областния център. 63-ма учители, номинирани от своите колеги, ще бъдат наградени за..
С решение на Окръжния съд в Кюстендил се признава, че Община Кюстендил е собственикът на недвижим имот "Чифте баня“. С решението на съда се признава за установено в отношенията между страните – Община Кюстендил, представлявана от кмета на общината и държавата, представлявана от Александър Пандурски - Областен управител на Област Кюстендил, като..
Над 370 деца от детски градини и училища ще вземат участие в Осми лекоатлетически турнир, който ще се проведе на 28 май на стадион „Металург” в пернишкия квартал „Изток”. Съcтезанието е под мотото „Бягай с усмивка” и се организира от Спортен клуб „Милка Михайлова” с подкрепата на община Перник. Целта е колкото се може повече деца да се приобщят към..
Наука – образование – бизнес. Така може да бъде представено поредното издание на форума „Кариерни предизвикателства“, организиран от Университетския център за кариерно развитие към ЮЗУ „Неофит Рилски“. Представители на 40 водещи български компании от различни сектори на българската икономика се срещнаха днес със своите бъдещи партньори и..
Няма анулирани писмени работи на днешната матура по български език и литература в Кюстендилска област, съобщи началникът на РУО – Кюстендил Мая Стойчева. Квесторите не са констатирали опити за преписване или други нарушения. Единственото изключение е ученик от Кюстендил, който се е явил на изпита с блутут микрослушалка. Т.нар. бръмбар за преписване..
На официална церемония, в присъствието на председателя на Районен съд Благоевград и съдии от районния съд, встъпи в длъжност Ана Рашкова-Иванова, като съдия по вписванията в Служба по вписванията при Районен съд-Благоевград, като положи клетва и подписа акт за встъпване в длъжност. Новият съдия по вписванията притежава около 20 години юридически..