Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На областен съвет на БСП Перник днес ще бъде подредена местната листа от второ до осмо място

Снимка: БГНЕС

«БСП отива на избори с амбицията да победи и да предложи една политическа и финансова философия, различна от философията на европейски и финансово обоснованата мизерия», заяви на пресконференция водачът на листата на БСП - Лява България за предстоящите парламентарни избори Валери Жаблянов. Той е с радомирски корени, член е на Областния съвет на БСП, в 42-то Народно събрание беше депутат от Сливенски избирателен район. Водачът на пернишката листа определи като изключително силни политическите и управленски позиции на БСП, запазването на баланса и стабилността в изпълнителната власт, на диалога вътре в законодателната власт и противопоставянето на предложението бюджетният дефицит да се увеличи с 3.5 млрд. лв. Според Жаблянов това са нещата, на които лично той ще наблегне в предизборната кампания, за да могат хората да решат кой искат да ги управлява. «Хората трябва да знаят и още нещо. Беше подготвен сценарий да дестабилизация на страната през лятото и БСП беше партията, която категорично се противопостави», каза Жаблянов. По думите му приключилият мандат е бил полезен за България. «Направен беше завой от курса на десницата, която твърдеше, че колкото повече мизерстваме днес, толкова по-добре ще живеем утре. Ние споделяме друго мислене, че всеки български гражданин трябва да ползва резултатите на своя труд днес», каза Жаблянов. Според местния лидер Ненко Темелков, БСП може да спечели два мандата в Перник. Той е убеден, че в условията на феър плеър, столетницата е в състояние да навакса изоставането от евровота. На заседание на Областния съвет днес ще бъде подредена местната листа от второ до осмо място, каза Темелков. Тя ще бъде изпратена за утвърждаване в Националния съвет. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Дъжд и гръмотевични бури в четвъртък

Днес атмосферата над страната отново ще бъде неустойчива. Още преди обяд ще започне да се развива купеста, а около обяд и купесто-дъждовна облачност.  В следобедните часове в голяма част от страната ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевична дейност. Ще има условия за градушки. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток.  Максималните..

публикувано на 08.05.25 в 07:15

Две акушерки ще се включат в дежурствата в АГ отделението на МБАЛ „Рахила Ангелова“

Кметът на община Перник Станислав Владимиров и председателят на ОбС Денислав Захариев са сесрещнали с две акушерки, които ще се включат в дежурствата в АГ отделението на МБАЛ „Рахила Ангелова“, съобщиха от общинския пресцентър. Двете акушерки са перничанки и са откликнали на призива за запазване на отделението и осигуряване на необходимите грижи за..

публикувано на 07.05.25 в 16:43

Младежи от 7 държави посетиха Белица

Днес, кметът на Белица Радослав Ревански посрещна 45 младежи от Испания, Италия, Румъния, Турция, Холандия, България и Северна Македония. По проект на програма „Еразъм плюс“ младежите посетиха община Белица за да се докоснат до столицата на заедността Община Белица. „Междукултурният диалог е в основата на мултикултурното разбирателство и платформа за..

публикувано на 07.05.25 в 16:05

"Младите и политиката" в ЮЗУ

Дискусия на тема „Как младите променят политиката” се проведе в Югозападния университет. Срещата се организира от Клуба на социолога, Клуба на младия политолог и Философския клуб „Аргумент“ към катедра „Социология“ и катедра „Философски и политически науки“. „Гражданската инициативност е част от добродетелите, която искаме да формираме у..

публикувано на 07.05.25 в 15:03

Кметът Байкушев посрещна в Благоевград посланика на Украйна

Кметът Методи Байкушев посрещна в Благоевград посланика на Украйна в България Н.Пр. Олеся Илашчук. Развитието на междурегионалното сътрудничество, бъдещи съвместни инициативи в областта на културата и интеграцията на украинските граждани, живеещи в Благоевград, бяха сред темите, които обсъдиха двамата по време на срещата. Кметът Методи Байкушев заяви..

публикувано на 07.05.25 в 13:59

101 години от смъртта на Димитър Благоев почетоха в Благоевград

Знаете ли кой е въвел междучасието в българския образователен процес; и кой полага усилия в училище да се изучава музика и физическо възпитание … За някои може да е странно, че това е Димитър Благоев. Но, за онези, които са наясно с неговата просветителска и философска дейност, този факт е известен. Такива знания показаха днес и..

публикувано на 07.05.25 в 13:53

Най-мащабното 28-о издание на Банско джаз фестивал предстои през август

Банско отново се готви да бъде столица на своя емблематичен джаз фестивал – събитието, което превръща града в международна столица на джаза всяко лято. Тази година фестивалът ще се проведе от 1 до 10 август и това издание ще бъде най-мащабното до момента – десет дни, три сцени, и десетки световни и български джаз звезди. "Банско джаз фестивал е не..

публикувано на 07.05.25 в 11:40