Нали може да се откупя, попита кметът и за разлика от пресаташето на общината Васил Иванов, който я предизвика, Янакиева не се заля с ледена вода, но дари пари за лечението на Светли.От своя страна, кметът отправи предизвикателство към трима известни перничани - двукратния олимпийски шампион Боян Радев, бизнесмена Спас Русев и волейболния национал Тодор Скримов.Светльо е едно чудесно лъчезарно момче и аз ще помогна съобразно моите възможности. Кампанията си заслужава да се разрасне, защото за съжаление явно държавата не е свършила това което трябва да свърши. Хората, които имат нужда от специално лечение не го получават и за това се налагат подобни кампании“ заяви Янакиева и прикани всички перничани да се включат в кампанията за Светли. Предизвикателството да се залееш с кофа студена вода, стартира по инициатива на 27-годишния финансист Кори Грифин в подкрепа на борбата с коварното заболяване амиотрофична латерална склероза и за броени дни превзе интернет и социалните мрежи
За осемнадесета поредна година Националният археологически институт с музей, с подкрепата на още 19 музея, организира временна изложба „Българска археология“. Изложбата и каталогът към нея представят най-интересните и впечатляващи открития и проучвания, открити през предходната година. Включени са 32 обекта, илюстриращи развитието на културите в..
ОДМВР-Благоевград издирва Хава Алиаза - на 39 години, и сина ѝ Алим Чолаков Алиаза - на 7 години, и двамата от с. Аврамово, общ. Якоруда. Те са в неизвестност от 10.02.2025 година. Жената е висока 172 см. със слабо телосложение, кафяви очи, дълга кестенява коса, която е прошарена. Детето е с ръст около 110 см., пъстри очи и къса руса коса...
Премиерът Росен Желязков е разпоредил 24-часов режим на наблюдение на пътната обстановка заради снеговалежите. Областните управители да бъдат в пълна и постоянна координация с всички институции по места е поискал министър-председателят. Изискано е също стриктното спазване на ангажиментите по почистването и поддържането на пътищата. Целта е да се..
За осемнадесета поредна година Националният археологически институт с музей организира временна изложба „Българска археология 2024“. По традиция тя представя резултатите от проучванията през изминалия археологически сезон, като излага някои от най-интересните находки и богат илюстративен материал. Тази година съорганизатори са 19 исторически и..
Възстановено е движението на пътя за София през Владая, съобщи директорът на Областно пътно управление в Перник Емилия Ваклинова. Временно то беше спряно заради катастрофа на софийска територия и причиненото заради нея огромно задръстване, като автомобилите се пренасочваха по автомагистрала "Струма". Катастрофа затвори временно пътя Перник -..
Временно е затворен пътя за София през Владая заради катастрофа на софийска територия, която е причинила огромно задръстване, съобщи директорът на Областно пътно управление в Перник Емилия Ваклинова. Трафикът се пренасочва по автомагистрала „Струма”, където движението също е затруднено заради огромните колони от ТИР- ове и автомобили. Затруднения е..
Как ненужните вещи могат да бъдат превърнати в изкуство показва пернишката художничка Боряна Боко. Тя показва в изложба 31 малки картини, изработени от плат, найлон и пластмаса. Изложбата е озаглавена "Времеви клетки” и ще бъде открита тази вечер в новата галерия "Аргус” в Перник. В съвременния свят ежедневно се сблъскваме с проблема на..