Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предстоящи събития – 21.10.2014г.

Предстоящи събития – 21.10.2014г.

Протест срещу разпределението на депутатските мандати в Кюстендилска област ще се състои днес от 17.30 часа, на централния площад "Велбъжд" в Кюстендил. Протестът е под мотото "Не на депутат от ДПС в Кюстендил, за промяна на Конституцията и срещу погазването на законите".

Посланикът на САЩ в България Марси Рийс ще изнесе публична реч на тема върховенство на закона и изключително важната му роля в едно свободно и демократично общество. Събитието ще се състои от 11,00 часа в университетски комплекс „Скаптопара” на АУБ. По време на посещението си в Благоевград, посланик Рийс ще се срещне с президента на АУБ Кевин Аспегрен и представители на Студентското правителство на университета.

Биг Бенд Благоевград, Факултета по изкуствата в Югозападен университет „Неофит Рилски” и Радио Благоевград организират концерт на Биг Бенда и солисти – студенти от класа на популярния български поп изпълнител Орлин Горанов. В концерта ще участват и студенти от катедрите „Хореография” и „Изобразително изкуство”. Началото е от 18.00 часа в голямото концертно студио на Радио Благоевград. Събитието е в рамките на Национален студентски фестивал на изкуствата 2014-та и се посвещава на 80 години Българско Национално Радио.

Представяне на книгата "Как да наложим български продукт в Германия?" с автор Димитър Станишев от 10:30 часа, в аулата на Първи учебен корпус. Той ще изнесе лекция на тема: "Маркетингът - кое от теорията работи на практика?".

В Югозападния университет "Неофит Рилски" на среща със студенти и преподаватели от Философския факултет пристига г-н Клаус Кенет, който ще представи книгата си "Божества, идоли, гурута. Източната мистика и медитация-спасение или погибел". По време на срещата със студентите ще бъде проведена дискусия по основните проблеми на изследването. Събитието е насрочено за 10:30 часа в зала 1480 на УК 1.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Все още не е локализиран пожарът в Рила планина

През нощта, когато нямаше хора на пожара, заради тяхната безопастност, огънят се е развил до около 800 дка площ, разказа директорът на противопожарната служба в град Рилаглавен инспектор Стефан Тахтаджийски, на слизане от планината тази вечер.Той посочи, че около 200 дка от огъня са в иглолистна гора, а останалите площи са сухи треви. Благодарение на..

публикувано на 15.07.25 в 17:55

Д-р Явор Дренски поема управлението на пернишката болница

Д-р Явор Дренски е новият директор на МБАЛ „Рахила Ангелова“ в Перник. Той бе избран днес на състоялото се общо събрание на акционерите. Д-р Дренски ще замени подалия оставка преди повече от месец Емил Ненков. Следва технологично време за вписването му като нов директор на МБАЛ „Рахила  Ангелова“, което на практика предполага, че новата си роля д-р..

публикувано на 15.07.25 в 16:40

Дъжд помага за гасенето на пожара в Рила

Дъжд е валял 20-ина минути в зоната на пожара в Рила, което ще помогне за овладяването на огъня. Това казаха за БНР доброволци от Кюстендил, които са на терена.  Екипите на Пожарната и горските работници са все още в района, за да огледат периметъра, включително и с дрон, и да решат как ще продължи гасенето.  Прогнозите са в планината да вали до..

публикувано на 15.07.25 в 16:18

Откриха Център за специализирана детска грижа в Кюстендил

Седмият Център за специализирана здравно–социална грижа за деца с високорисково поведение и потребност от здравни грижи беше открит в Кюстендил. Проектът е пилотен и е първи за страната. Стойност на проекта е над 3,5 млн. лв., и ще предоставя социалната услуга "Терапия и рехабилитация" като съвкупност от различни дейности за развиване, възстановяване,..

публикувано на 15.07.25 в 14:48

Профилактика на водата в община Благоевград

"Водоснабдяване и канализация" ЕООД – Благоевград уведомява своите потребители, че в периода от 06:00 часа на 29.07.2025 г. (вторник) до 06:00 часа на 31.07.2025 г. (четвъртък) ще бъде извършена планова годишна профилактика , включваща почистване и дезинфекция на водоснабдителна система „Чакалица“ . В рамките на посочения период ще бъде..

публикувано на 15.07.25 в 12:16

Забраниха поливането с питейна вода в Дупница

Забранява се поливането на градини с питейна вода в община Дупница.  Заповедта на кмета е издадена във връзка с писма от областния управител на Кюстендил и управителя на “Кюстендилска вода”, с оглед намаляване дебита на водоизточниците. Забранено е ползването на питейна вода за напояване на земеделски земи и поливане на зелени площи /дворове, градини,..

публикувано на 15.07.25 в 11:36

Банско ще бъде арена на рок музиката

От 17 до 19 юли Банско отново ще се превърне в сцена за едно от най-очакваните музикални събития у нас — Bansko Rock Fest 2025. Три поредни вечери градът ще събере рок фенове от цялата страна за среща с някои от най-обичаните български групи и изпълнители. Началото на концертите е в 20:00 ч., а организаторите обещават истински празник за сетивата..

публикувано на 15.07.25 в 09:42