В него жертвите на домашно насилие ще могат да потърсят съвети и подкрепа за получаване на бърза и ефективна защита. Това стана ясно на провелата се днес в областния център на Пиринско конференция, организирана от Сдружение „Знание, успех, промяна“. На нея присъстваха представители на различни институции, имащи отношение към проблема-насилие.
Консултативният център за преживели домашно насилие в Благоевград е втори по рода си след този в Дупница. Членовете на Сдружение „Знание, успех, промяна“ работят по проблемите на домашното насилие под мотото „Кажи не на насилието, защото никой няма право да те удря, да те обижда, да те ограничава“. Всяка четвърта българка е жертва на домашно насилие. Това показва официалната статистика на женски и правозащитни организации у нас. Не е изключено броят им дори да е по-голям, смятат от Сдружение „Знание, успех, промяна“. От там изразяват безпокойство относно тенденцията, все повече деца да стават жертва на насилие.Домашното насилие не бива да се премълчава, категорична е Силвия Овчарченска от Сдружение „Знание, успех, промяна“./чуйте звуковия файл/
Българският фолклор ни дава самочувствие и закрепва нашата идентичност, заяви вицепрезидентът Илияна Йотова на откриването на националния фестивал на клубовете за български танци и любителски ансамбли „От Трън по-убаво нема”. В приветствието си към домакините и участниците във фестивала „От Трън по- убаво нема” вицепрезиднтът Илияна Йотова подчерта..
Над 150 участника се включиха в седмото издание на ретро парад “Кюстендил“. Изложението се организира от ретро клуб „Дантелетика“ с подкрепата на Община Кюстендил. Тази година на ретро парада, който цели да се популяризира ретро движението и ретро културата бяха показани автомобил и мотоциклет от 30-те години на 20 век. Най-атрактивните експонати в..
Избори за кмет на село Мало село, община Бобов дол ще се проведат в нделя, 15 юни. Право на глас имат 219 жители на селото, които ще гласуват в една избирателна секция. Четирима са кандидатите за кмет на село Мало Село - Марияна Иванова, издигната от ПП ГЕРБ, Пламен Борисов, издигнат от ПП "Има такъм народ", Александра Георгиева, издигната от "БСП -..
Като член на Шенген, а скоро и на еврозоната България продължава да затвърждава водещата си роля за стабилността и растежа в региона. Тези постижения на българското общество показват недвусмислено, че страната ни се равнява по най-високите европейски стандарти. Това заяви министър-председателят Росен Желязков на срещата си с председателя на..
Временно движението по път II-19 Банско – Гоце Делчев в района на с. Баничан се осъществява двупосочно в една лента поради ПТП. Трафикът се регулира от "Пътна полиция". Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.
Повече от 30 групи от цялата страна ще се включат във фестивала на мъжките певчески групи „С хляб, вино и песен“, който ще се състои тази събота, 14 юни, на централния площад в Симитли. Фестивалната програма ще започне в 13:00 часа с изпълнение на Фолклорен ансамбъл "Веселие" - Симитли, ДТС "Изворче" - Симитли, ДТС "Веселяче" - Кресна, КУД..
За 12-ти пореден път град Трън посреща участниците в Националния фестивал на клубовете за български танци и любителски ансамбли „От Трън по-убаво нема”. Очаква се гост на празника да бъде вицепрезидентът Илияна Йотова. Организатор на фестивала е клуб „Бодифолк” – София в партньорство с община Трън, читалище „Надка Караджова”- София и местното читалище..