Близо 50 полицаи, командировани от областния Благоевград, ще патрулират по улиците на курортния град Банско покрай студентския празник, когато се очакват големи групи от младежи. Органите на реда ще контролират сигурността в града, като ще следят за шофиране в нетрезво състояние и спазване на обществения ред по улиците, съобщава. Освен увеличен брой на полицаите, засилено ще бъде и присъствието на охранители от различни фирми. Масови проверки ще се извършват и от РЗИ, и ОДБХ. Преди 8 декември бяха проведени няколко срещи между представители на полиция, пожарна, общинска администрация, браншови и други организации.
Днес отбелязваме 122 години от гибелта на Гоце Делчев, водач и идеолог на българските Македоно-Одрински революционни комитети, известни по-късно като ВМОРО. Национален герой на България, който жертва живота си за освобождението на българските територии, останали под османско владичество и присъединяването им към Родината. Със заупокойна..
Времето днес ще е слънчево. Около и след обяд над планинските райони в западната и централна част от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб до умерен юг-югозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°.
Театралната школа към Драматичен театър „Никола Вапцаров“ в Благоевград тази вечер от 17:00 часа, представя спектакъла „Отражения“, на Голяма сцена. Постановката е дело на ръководителя на школата Теодор Куков по оригинални текстове, създадени с помощта на изкуствен интелект (ChatGPT). „Силно се надяваме, зрителите когато дойдат да гледат довечера, да..
Приключи изпълнението на строителните дейности за нова спортна площадка на СУ „Никола Вапцаров“ в Петрич. Проектът се изпълни след кандидатстване и получено одобрение по Национална програма за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони 2021 – 2027 година. Програмата е на МОН. Новата спортна площадка на СУ „Никола..
"Спортният талант е едно, но най-важно за подрастващите е дисциплината и в спорта, и в училище" - под това мото премина срещата с фенове и медии на Христо Стоичков в град Сандански. По случай 100 години футбол в Сандански и 31 години от историческото лято на Мондиал '94, община Сандански посрещна футболната легенда, който заедно с кмета Атанас..
Слабо земетресение с магнитуд 2.3 по Рихтер е регистрирано малко преди 22 часа снощи в района на Симитли, съобщават от Националния институт по геофизика, геодезия и география към БАН. Земният трус е регистриран на 6.7 км северно от Симитли.
Днес ще бъде предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност, но вероятността за валежи е малка. Вятърът ще е слаб, ще се ориентира от юг-югоизток. Максималните температури ще са между 23° и 28°.