Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Разкриха първата кражба на агне в пернишко преди Великден

Жител на село Богданов дол се оплакал в полицята, че от фермата му е откраднато агне. Крадецът се оказал местен жител- криминално проявен, познат предимно с кражби, казаха от полицията.Оттам предупреждават, че в навечерието на Великденските и Гергьовденските празници зачестяват кражбите на животни, зачестяват и измамите, свързани с покупко-продажба на селскостопанска продукция и животни. Обикновено кражбите стават нощно време от стопански помещения с входове, излизащи директно на улицата, в покрайнините на населените места. В повечето случаи потърпевши са възрастни хора от малките и отдалечени села. Крадците се стремят бързо да пласират откраднатото, а това прави разкриването на този вид престъпления много трудно. От полицията съветват, стопанските постройки, където се гледа добитъкът да бъдат добре укрепени и осветени, вратите да се заключват, а домашните животни да не бъдат оставяни да нощуват на открито.Един от съветите, които не трябва да забравят стопаните е за повишена бдителност при забелязване на непознати моторно-превозни средства с непознати хора в селата. Добре е да бъдат запомнени марката, цветът и регистрационният номер на автомобилите. Това би помогнало много при разкриването на кражбите. Покрай предстоящите празници се засилва и риска от измами, свързани с търговията със селскостопански животни. Не рядко за търговци се представят крадци, които под предлог, че изкупуват животни предварително оглеждат стопанствата, а по- късно ги обират.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Няма да удължават грипната епидемия в Перник

Грипната епидемия в Перник няма да се удължава. От 10 февруари учениците, които се обучава дистанционно, се връщат в училище, а въведените противоепидемични мерки се прекратяват, съобщи директорът на РЗИ д-р Александър Златанов. От обявяването на грипната епидемия на 30 януари досега се наблюдава плавен спад на заболеваемостта от грип и остри..

публикувано на 07.02.25 в 17:29

АПИ: Разлято масло на АМ "Струма" затруднява трафика

Временно е ограничено движението в крайна дясна лента на АМ "Струма", при км 15, в посока София поради аварирал тежкотоварен камион.  Трафикът се осъществява в активната и изпреварващата лента. На мястото има разлято масло и се опесъчава. Шофирайте внимателно и със съобразена скорост.

публикувано на 07.02.25 в 17:20

Крачка към изграждане на високотехнологичен завод в Симитли

На днешно редовно заседание общинските съветници в Симитли приеха предложението на кмета на общината Апостол Апостолов за изработване на подробен усторйствен план – план за застрояване за изграждане на предприятие за брониране и производство на военна техника. Решението е с огромно значение за развитието на икономиката в Симитли и е стъпка към..

публикувано на 07.02.25 в 16:00

Село Полето празнува Трифон с богата програма

Село Полето празнува Трифон Зарезан с богата програма. В събота, 8 февруари, от 12:00 часа на площада ще се лее вино, ще се вият хора и ще се хапват вкусни гозби. По стара традиция за Трифон Зарезан – Деня на лозаря и винаря, се събират винопроизводителите и кулинарите от Полето, за да участват в надпревата в конкурс за червени и бели вина, за..

публикувано на 07.02.25 в 15:57

Водят разследване на наркооранжерия в кюстендилското село Ваксево

В Районна прокуратура - Кюстендил е образувано досъдебно производство за извършено престъпление. На 06.02.2025 г. в частен имот - сграда на бивша мандра с. Ваксево, област Кюстендил, са били открити растения от рода на конопа, отглеждани в нарушение на правилата, установени в  Закона за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите. При..

публикувано на 07.02.25 в 15:28

Над 1500 деца участват в „Ученически игри“ в Благоевград

Над 1500 ученици от всички учебни заведения на територията на Благоевград ще вземат участие в тазгодишния етап на „Ученически игри“. Началото на състезанията ще бъде поставено на 10 февруари (понеделник). Общо 202 отбора ще покажат умения и ще се съревновават в дисциплините: баскетбол, волейбол, тенис на маса, бадминтон, хандбал, шахмат,..

публикувано на 07.02.25 в 15:06

Заляха паметници в Радомир с червена боя

Паметникът на партизанката Виолета Якова в Радомир и още две паметни плочи в градинката на Младежкия дом са били залети с червена боя. Сигнал за вандалския акт е бил подаден в общината и от сутринта работници на общинското предприятие „Благоустройство и озеленяване” са започнали почистването на монументите, съобщи кметът Кирил Стоев.  Това е поредното..

публикувано на 07.02.25 в 14:45