Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 400 ученика от цяла България бяха наградени в Благоевград на традиционния конкурс за ученици по превенция на наркоманиите 

Снимка: архив

Над 400 ученика от цялата страна се включиха в конкурса на Общински съвет по наркотични вещества – Благоевград и Община Благоевград по темите „Моят любим национален герой” и „Човекът - свободен и независим”. За поредна година Общински съвет по наркотични вещества и Община Благоевград поставиха предизвикателство пред младите творци. Темите за размисъл на най-младото поколение и тази година бяха традиционните. По темата „Моят любим национален герой”  разсъждаваха ученици от 1-ви до 4-ти клас, а за по-големите – от 5-ти до 7-ми и 8-ми до 12-ти клас, беше темата: „Човекът – свободен и независим”. Наградени бяха участниците във всички групи на формите - разказ, есе, стихотворение, рисунка, постер и мултимедийна презентация. На участниците бе дадена пълна свобода в избора  на форма и жанр, като важно условие бе да се придържат към тематика за независимия от наркотици човек, какво причинява дрогата на личността или да представят творби за личности и събития, които спомагат за освобождението на Пиринския край и България като цяло. Освен традиционните призови места, тази година бяха наградени и ученици от Ресурсен център за подпомагане на интегрираното обучение и възпитание на деца и ученици със специални образователни потребности – Благоевград. Дарина Зикатанова, Кристиан Гошев и Огнян Рашков с класен ръководител Румяна Янкова взеха грамоти за рисунка и постер на тема: “Моят любим национален герой”.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

При спецакция в Перник: Задържаха група за домови кражби

Полицията в Перник е неутрализирала група, непосредствено след опит за кражба от жилище в квартал „Изток”. Арестът е извършен при спецакция по противодействие на битовата престъпност и ограничаване на кражбите от домове. Крадците - на възраст 19, 23 и 27 години били задържани след проникването им в жилището. В хода на разследването е установено, че..

публикувано на 05.02.25 в 11:37

Желязков настоя за по-строг контрол върху трафика на пътищата

Премиерът Росен Желязков поиска по-строг контрол върху трафика по пътищата и санкции за нарушителите, пише БНР. Той призова ресорните министри и подчинените им агенции да засилят контрола както по пътищата и граничните пунктове, така и при движението на стоки, след като от началото на годината страната ни е част от Шенген и по суша.  "И това да не са..

публикувано на 05.02.25 в 11:21

Детски лекоатлетически турнир "Като Левски" в Разлог

В Разлог се организира детски лекоатлетически турнир "Като Левски". В навечерието на 152-годишнината от гибелта на Васил Левски, в Разлог се организират редица събития, с които да бъде почетена паметта на Апостола. В тази връзка, Община Разлог, Академия Пирин и Атлетически клуб Пирин организират детски лекоатлетически турнир "Като..

публикувано на 05.02.25 в 11:18

Разширяват обхвата на "синя зона" в Дупница

Обхватът на Синята зона в Дупница ще бъде разширен, а такси за платено паркиране ще се събират и в събота. Предложението е на кмета Първан Дангов и предстои да бъде обсъдено в Общинския съвет. Цената от 1 лев на час няма да се увеличава. За сметка на това Синята зона ще обхваща вече и широкия център на града, като в нея ще влиза и кооперативният..

публикувано на 05.02.25 в 11:03

Община Перник заделя половин милион за ремонт на улични и тротоарни настилки

Община Перник заделя половин млн. лева за текущ ремонт на улични и тротоарни настилки с паваж, паркинг елементи и тротоарни плочи. Уличната и тротоарна настилка на територията на община Перник не са в добро състояние и изискват ежегодна поддръжка. Необходимо е извършване на локални ремонти, цялостна подмяна на съществуваща настилка, подмяна капаци..

публикувано на 05.02.25 в 10:08

Мерки срещу безконтролното движение на животни по пътната мрежа в Банско

В Община Банско се проведе среща във връзка със зачестилите случаи на безконтролно движение на селскостопански животни по пътната мрежа на страната, създаващо непосредствена опасност за участниците в движението.  Срещата е с оглед предприемане на своевременни действия за ограничаване на риска от тежки инциденти, нанасяне на щети от такива животни на..

публикувано на 05.02.25 в 09:42

ВиК Благоевград с модерна система за подмяна на водопроводно отклонение

Eкип на „Водоснабдяване и канализация“ ЕООД – Благоевград успешно приложи модерна система за подмяна на сградно водопроводно отклонение чрез замразяване. Тази високотехнологична система позволява извършването на ремонти, подмяна или поддръжка на водопроводната мрежа, без да е необходимо спиране на водата. Как работи системата? Чрез..

публикувано на 05.02.25 в 09:22