Новият ски сезон в Банско бе открит днес за 13-ти път по особено тържествен начин с демонстративни спускания на писта “Бъндерица“ на двукратния олимпийски шампион Маркус Васмайер, петкратния носител на Световната купа Марк Жирардели и най-добрия български скиор-алпиец за всички времена Петър Попангелов. Сред хилядите любители на ските на Бъндеришка поляна бе и спортният министър Красен Кралев. Днес бе пуснато в експлоатация и ново спортно съоръжение - шестседалков лифт от местността “Шилигарника“ до връх Тодорка. От звуковия файл можете да чуете Георги Икономов - кмет на община Банско.
Отличията връчи заместник-министърът на образованието и науката Емилия Лазарова. Наградените тази година са: Тодорка Русинова- директор на основно училище „Светлина“ село Тополица, община Айтос, Евгени Ангелов- директор на училище “Христо Смирненски“ в Бяла Слатина, Емилия Иванова- директор на Националната търговско- банкова гимназия – София...
В Зографския манастир в Света гора се състоя тържествена интронизация на новия игумен – йеромонах Гавриил. Новият игумен бе въведен в длъжност с тържествено богослужение в съборния храм на обителта. В знак на признание и подкрепа, българската делегация подари на отец Гавриил архимандритски жезъл – символ на духовно достойнство, приемственост и..
Община Благоевград, съвместно с АСК „Диамо“ Благоевград, ще бъде домакин на автомобилно състезание „Дамско рали – авто шоу“ от първенството „Скорост на високи токчета“ под надслов „Ние шофираме с отговорност“ . Състезанието ще се проведе от 11.00 часа в кв. „Еленово“ на паркинга на СК „Пирин“ . В тазгодишното издание участие са заявили 18 дамски..
Празникът на селото е всяка година на 11 май, а началото винаги е в храм „Св. св. Кирил и Методий“. В 12 часа ще бъде отслужен водосвет, след което ще бъде раздаден и курбан за здраве. Вечерта от 18:30 часа на сцената на централния площад в селото ще излязат ДТС „Изворче“ към НЧ „Св. Климент Охридски – 1922“, ансамбъл „Веселие“ и група фолк фитнес..
МОН ще обяви годишните награди „Св. Иван Рилски” на изявени директори на училища на 11 май. Отличията ще връчи заместник-министърът на образованието и науката Емилия Лазарова. Събитието, което традиционно се организира в Деня на Св. Св. Равноапостоли Кирил и Методий в Рилския манастир, ще започне в 11 часа. В тържеството ще участват ученици..
Днес ще преобладава слънчево време. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Главно в планинските райони на Югозападна България ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Вятърът ще бъде слаб. Максималните температури ще са между 17° и 22° градуса. В планините преди обяд ще преобладава слънчево време. След обяд ще се развива..
Строителството на новия път до Зографския манастир напредва активно с подкрепата на българската държава. Това стана ясно по време на визитата на българската делегация, водена от министъра на правосъдието Георги Георгиев. „Българската държава има ангажимент към Зографския манастир, към българската монашеска общност. Има нужда от алтернативен..