Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предстоящи събития за 17 декември

Снимка: архив

Областният управител Бисер Михайлов свиква последното за годината заседание на Областния съвет за развитие. Членове на съвета са кметовете на общини, председателите на общински съвети от област Благоевград, социално-икономически партньори и представители на  университетите. Заседанието ще се проведе днес от 10.30 часа в зала №5 на община Благоевград.

Днес от 14:30 часа в Областна администрация Благоевград ще се проведе тържествено награждаване на учениците, класирали се на 1-во, 2-ро и 3-то място в Конкурса, организиран от Областния управител. Той бе под надслов: „Който помни миналото и знае настоящето, е сигурен за бъдещето“ и е посветен на 100 години от Първата световна война и участието на България в нея. В конкурса взеха участие ученици от ХІ-ти клас в гимназиите на територията на областта.

Кметът на община Благоевград д-р Атанас Камбитов ще връчи за поредна година приза „Спортист на годината” –Благоевград 2015г. Официалното начало на очакваното годишно събитие ще бъде от 19.00 часа днес в зала „Скаптопара”.

Днес ще бъде отбелязана 100 годишнината от създаването на Българската социалистическа партия в Благоевград, съобщиха от пресцентъра на партията. Събитието ще се състои в Регионален исторически музей Благоевград от 17:30ч.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Отмениха противоепидемичните мерки в Кюстендилска област

Противоепидемичните мерки в Кюстендилска област са отменени от днес, 6 февруари. Те бяха въведени със заповед на директора на РЗИ – Кюстендил д-р Златко Величков и бяха в сила от 29 януари до 5 вевруари.  Причината е в значителния спад на заболеваемостта от грип и остри респораторни заболявания. За периода от 29 януари до 4 февруари случаите са били..

публикувано на 06.02.25 в 18:53

Мъжът, който се беше барикадирал въоръжен в дома си в Благоевград се предаде

Мъжът, който  се беше барикадирал въоръжен  в  дома си в Благоевград,  предаде  доброволно пистолета и допусна полицията и специалисти-психолози да  влязат в жилището.  Сигналът за въоръжен мъж, който се е барикадирал в семейния апартамент, е подаден рано сутринта от съпругата му , която признала, че  в жилището се намира и нейния законно притежаван..

публикувано на 06.02.25 в 18:18

Представят грантове за малки и средни предприятия на среща в Благоевград

Министерството на иновациите и растежа и Община Благоевград канят представители на бизнеса на информационна среща за представяне на процедурата "Малки иновативни грантове за малки и средни предприятия" от Програма "Научни изследвания, иновации и дигитализация за интелигентна трансформация". Събитието ще се проведе на 20.02.2025 г. (четвъртък) от..

публикувано на 06.02.25 в 15:54

В кюстендилската болница направиха безкръвна операция с нова лапароскопска апаратура

Извършена е първата безкръвна операция в кюстендилската болница с нова лапароскопска апаратура, доставена в здравното заведение наскоро, каза за БНР директорът Димитър Стоилов.  Д-р Иво Живков и д-р Борис Борисов от екипа на хирургичното отделение оперирали херния на 83-годишен пациент. Той се чувства добре.  Преди броени дни е направена демонстрация..

публикувано на 06.02.25 в 15:02

РЗИ Перник извършва мониторинг на водата в Брезник и село Ноевци

РЗИ Перник ще извършва учестен мониторинг на качеството на питейната вода в Брезник и село Ноевци. Контролът се засилва във връзка със заповедта на кмета Васил Узунов, с която от 10 февруари се преминава от нощен към дневен режим на водата заради продължаващото намаляване на наличния обем на язовир „Красава”.  Съгласно разпоредбата водоподаване ще има..

публикувано на 06.02.25 в 15:01

Какво не знаем за аутизма дискутираха в Благоевград

Аутизмът е най-бързо разпространяващото се нарушение на детското развитие. Това бе подчертано на специализирана среща, организирана от Центъра за комплексно обслужване на деца с увреждания и хронични заболявания в Благоевград. В присъствието на представители от различни обществени и социални сфери, темата бе подложена на обсъждане от проф. Иванка..

публикувано на 06.02.25 в 14:49

Въоръжен мъж се барикадира в дома си в Благоевград

Въоръжен мъж се е барикадирал в дома си в Благоевград.   Към момента не е ясно какви са мотивите и намеренията му, както и кой е подал сигнала.  Психолози се опитват да влязат в контакт с мъжа. 

публикувано на 06.02.25 в 12:29