За втора поредна година във фоайето на община Благоевград ще бъде отворен Детски коледен панаир. Мероприятието ще се проведе на 19 и 20 декември. Организирано е от Община Благоевград и фондация „EASY ART” с председател Станка Желева.
Вълшебството на Детския коледен панаирен дух започва от 10:00 часа, като на него са поканени всички малки жители и гости на община Благоевград. Малчуганите заедно с аниматори ще се забавляват, играят, майсторят и творят сладки, картички, календари, картички и снежни човеци.
Организаторите от община Благоевград и Фондация „EASY ART" са подготвили много изненади за децата. Тази година, в Детския коледен панаир, за първи път ще бъде включена играта „Пинята”, а тя е сладка и забавна. Играе се в цял свят, включително и в България, но много по-рядко.
За радост на децата, организаторите са изработили изключително интересен вариант на „Пинята“ - голям снежен човек, а малчуганите ще трябва да се погрижат със затворени очи да го отворят и от него да се разпръскат бонбони.
Част от изработените коледни мотиви по време на Детския коледен панаир ще бъдат изложени в Коледния базар, който отваря врати на 21 декември във фоайето на община Благоевград.
Полицията в Перник е неутрализирала група, непосредствено след опит за кражба от жилище в квартал „Изток”. Арестът е извършен при спецакция по противодействие на битовата престъпност и ограничаване на кражбите от домове. Крадците - на възраст 19, 23 и 27 години били задържани след проникването им в жилището. В хода на разследването е установено, че..
Премиерът Росен Желязков поиска по-строг контрол върху трафика по пътищата и санкции за нарушителите, пише БНР. Той призова ресорните министри и подчинените им агенции да засилят контрола както по пътищата и граничните пунктове, така и при движението на стоки, след като от началото на годината страната ни е част от Шенген и по суша. "И това да не са..
В Разлог се организира детски лекоатлетически турнир "Като Левски". В навечерието на 152-годишнината от гибелта на Васил Левски, в Разлог се организират редица събития, с които да бъде почетена паметта на Апостола. В тази връзка, Община Разлог, Академия Пирин и Атлетически клуб Пирин организират детски лекоатлетически турнир "Като..
Обхватът на Синята зона в Дупница ще бъде разширен, а такси за платено паркиране ще се събират и в събота. Предложението е на кмета Първан Дангов и предстои да бъде обсъдено в Общинския съвет. Цената от 1 лев на час няма да се увеличава. За сметка на това Синята зона ще обхваща вече и широкия център на града, като в нея ще влиза и кооперативният..
Община Перник заделя половин млн. лева за текущ ремонт на улични и тротоарни настилки с паваж, паркинг елементи и тротоарни плочи. Уличната и тротоарна настилка на територията на община Перник не са в добро състояние и изискват ежегодна поддръжка. Необходимо е извършване на локални ремонти, цялостна подмяна на съществуваща настилка, подмяна капаци..
В Община Банско се проведе среща във връзка със зачестилите случаи на безконтролно движение на селскостопански животни по пътната мрежа на страната, създаващо непосредствена опасност за участниците в движението. Срещата е с оглед предприемане на своевременни действия за ограничаване на риска от тежки инциденти, нанасяне на щети от такива животни на..
Eкип на „Водоснабдяване и канализация“ ЕООД – Благоевград успешно приложи модерна система за подмяна на сградно водопроводно отклонение чрез замразяване. Тази високотехнологична система позволява извършването на ремонти, подмяна или поддръжка на водопроводната мрежа, без да е необходимо спиране на водата. Как работи системата? Чрез..