Преди гръците фермери да отворят границата колоната от тирове от българската страна бе около 10 км. А българските превозвачи бяха отчаяни от случващото се за пореден ден. „Нищо не очакваме. Обещанията не ни греят нас“, казаха българските шофьори.
Малко след 12 часа с два автобуса пристигнаха и гръцките фермери от националния стачен комитет. „Това, което се случва на Промахон е показно и няма да отстъпим. Няма да си тръгнем, докато Ципрас не отстъпи“, казаха фермерите и заявиха, че границата остава затворена за тировете. Бяха пропускани само леки автомобили. Само 20 минути по-късно границата Кулата – Промахон бе отворена и за тировете. Какво е променило така бързо решението на гръците фермери не се знае, каза областният управител Бисер Михайлов „Утре има насрочена среща с техния премиер Ципрас. Не еднократно ги попитах до кога ще бъде отворен ГКПП Кулата-Промахон отговор обаче не успях да получа“, каза Бисер Михайлов.
943- ма души и 796 моторни превозни средства са били проверени при специализирана полицейска акция в област Перник. Инспектирани са 38 търговски обекта, питейни, увеселителни и нощни заведения, 22 училищни района и 9 наркосборища. Спецакцията е проведена в периода 21- 23 февруари, а резултатите от нея бяха огласени днес. Множество са констатираните..
Тридневна регионална конференция по националната програма "Иновации в действие", която се осъществява от Министерството на образованието и науката, Регионалното управление на образованието в Кюстендил и Основното училище "Св. Св. Кирил и Методий" в Кюстендил започна днес в кюстендилското читалище "Братство". Гости на откриването бяха и началникът на..
По случай четири години от създаването си Центърът за комплексно обслужване на деца с увреждания и хронични заболявания – Благоевград организира “Ден на отворените врати“ . Това е нов вид лечебно заведение, регламентирано от необходимостта за прилагане на комплексен медико-социален подход в грижите за деца с увреждания и хронични..
На 25 февруари 2025 г. в 01 РУ-Благоевград е получен сигнал от собственик на стопанство в махала „Змиярска“ в село Горно Българчево, община Благоевград. Според подадената информация, мъжът е открил мъртво кучето, което отглеждал в своето стопанство, както и още две кучета, принадлежащи на собственици от съседни имоти. Трите животни, чиято порода..
Изложбата „Шипченската епопея през погледа на участника във войната Стефан Кисов“ гостува в Брезник по случай 147 години от Освобождението на България, съобщиха от Общинския исторически музей. Експозицията е на Национален парк-музей „Шипка-Бузлуджа“ и ще бъде открита на 27 февруари в сградата на Общински исторически музей- Брезник, изложбена зала..
От 3 януари, когато стартира зимната контролна кампания, до момента, НАП провери над 1000 търговски обекта, като контролните действия в планинските ни курорти ще продължат до края на сезона. Служителите на „Фискален контрол“ са установили, че общо 350 заведения, магазини и хотели в Банско, Разлог, Добринище, Баня, Боровец, Смолян и Пампорово не са..
В социалната комисия предстои обсъждане - съвместно с комисиите по бюджет и финанси и здравеопазване - на проектобюджета на Държавното обществено осигуряване за тази година. Той предвижда от 1 юли пенсиите за трудова дейност, отпуснати до края на 2024 година, да бъдат увеличени по т.нар. швейцарското правило с 8,6 на сто. В проекта е заложено..