Бедствено положение предстои да обяви община Кюстендил заради срутище при Ново село. Това съобщи областният управител Виктор Янев. Срутището, което е с големи размери, се е появило за първи път и представлява свлачище от кал, камъни и дървета, каза директорът на Областното пътно управление Юлияна Божилова, която беше на мястото днес. Тя обясни, че пътя за селото е затворен и в момента се извършва почистване на стария път през с.Слокощица, откъдето да преминават автомобилите. Междувременно се разрастна и свлачището в невестинското с.Пелатиково, като вече е разрушило къща и плевна. Затрупан отново е и пътя. Общината в Невестино все още не е обявила бедствено положение. Калното свлачище в Пелатиково се прояви за първи път през април миналата година.
Половината от пожарите през почивните дни в Пернишко са били причинени от неизправност в комините, съобщиха от ОДМВР. На общо 13 произшествия са реагирали огнеборците в Пернишко през почивните дни. Шест от пожарите са в комини и са без материални загуби. Имало е и две лъжливи повиквания. От пожарната напомнят на гражданите, че през този сезон..
Прокуратурата в Разлог е образувала досъдебно производство за смърт по непредпазливост, след като вчера следобед 44-годишна жена загина в Пирин при удар на АТВ в дърво, в гората над село Кремен. Към момента не е уточнено дали инцидентът е станал на територията на Национален парк "Пирин" или извън нея. Според директора на парковата дирекция Росен..
Очаква се Евростат да представи данни за инфлацията в страните членки на Европейския съюз. Те са ключови за България, защото ценовата стабилност е последният от критериите от Договора от Маастрихт, който не изпълняваме за въвеждане на еврото. Според предварителните данни на НСИ за януари хармонизираният индекс на потребителските цени – т.е. по..
Националният съвет за тристранно сътрудничество ще заседава извънредно. Освен предложения държавен бюджет за тази година, съветът ще обсъди и проектите на бюджети на Националната здравноосигурителна каса и на Държавното обществено осигуряване. Сред най-големите разходи на държавата през тази година се очертават тези за пенсии. Те ще са в размер на..
Все още няма окончателни резултати от проведените вчера нови избори за общински съветници в Сандански. Според Общинската избирателна комисия основната причина за забавянето е двойно намаления състав на техническия екип на "Информационно обслужване" за въвеждане на данните. Пунктът е бил обслужван само от двама специалисти. При 98 процента обработени..
Напрегнато премина вчерашния изборен ден в Сандански, където хората отново гласуваха за общински съветници, след като изборите от редовния вот бяха касирани. Финалната избирателна активност, отчетена от Общинската избирателна комисия е 58.19 %. Предаването на изборните книжа и обработката на резултатите започна късно снощи в спортната..
Дублиращият отбор на "Ботев" (Пловдив) надигра категорично с 3:0 "Пирин" (Благоевград) в среща от 23-ия кръг на Втора лига играна на стадиона в Коматево. Само 13 минути бяха необходими на пловдивчани, за да си заслужат победата. Още в 5- та минута домакините откриха резултата, а седем по- късно удвоиха. В 18 та минута падна още един гол във вратата на..